Etno alebo indiánsky štýl sa vracia na scénu

Etno alebo indiánsky štýl sa vracia na scénu

Kategórie: Dámske oblečenie, Legíny, Šperky, Tašky a kabelky, Topy, tričká, tielka

Nebaví vás nosiť čiernu, bielu, šedú a ďalšie farby, ktoré práve nie sú veselé? Žiadny problém, skúste etno štýl. Možno vám sadne natoľko, že už nebudete chcieť nosiť nič iné. Tento štýl je farebný, hravý a krásne vás oživí.

oživiť šatník môžete aj legínami; zdroj: emoshop.iai-shop.com

oživiť šatník môžete aj legínami; zdroj: emoshop.iai-shop.com

Farby, pierka a prešívanie

Na jeseň a v zime je všetko také ponuré, šedé a človek si jednoducho farieb veľmi neužije. Môžete ich ale nosiť aspoň na sebe. Tým rozžiarite nielen seba, ale možno aj zlepšíte deň ostatným. A na jar až začne všetko kvitnúť, môžete predsa kvitnúť tiež.

Etno štýl vyznávali indiáni a preto sú tu typické napríklad pierka, ktoré sa indiánom týčili z ich čeleniek. Tie sa môžu objaviť na tričkách alebo mikinách. Jedným zo znakov etno štýlu je aj rôzne prešívanie a indiánske vzory. Ide často o rôznofarebné nitky, ktoré sa nachádzajú okolo vreciek u džínsov, zipsov, patentov atď. U etno štýlu sa tiež často stretneme z rôznymi premyslenými prestrihmi. Na správnych miestach môžu vyzerať naozaj sexi.

indiáni stále medzi nami; zdroj: szafa.pl

indiáni stále medzi nami; zdroj: szafa.pl

Etno kabelka aj topánky

V indiánskom štýle si môžete zaobstarať všetky časti oblečenia. Od čiapky až po topánky. Ak vás váš šedivý kabát nudí, kúpte si etno kabát. Farebné prešívanie vyzerá veľmi pekne a hravo. Ako veľmi farebný a prešívaný bude je na vašom výbere. V obchodoch nájdete naozaj krikľavé kúsky, ale aj tie decentnejšie s prešívaním napríklad len okolo gombíkov, vreciek alebo časti rukávov.

farebná kabelka s uchom z veľkých koralov; zdroj: jolanetta.cz

farebná kabelka s uchom z veľkých koralov; zdroj: jolanetta.cz

Ak sa chcete obuť v duchu etna, vyberte čižmy s výrazným prešívaním alebo semišové krémové poltopánky. Na uschovanie vašich drobností môžete využiť nejakú farebnú, veselú kabelku s indiánskymi vzormi alebo nejakú zdobenú korálikmi.

Etno šperky

Kúpte si napríklad prstene s veľkým farebným kameňom a to aj niekoľko a noste ich všetky naraz. Alebo si kúpte sadu úzkych náramkov, kde sa kombinuje zlatá, strieborná a čierna alebo aj ďalšie farby. Opäť ich nasaďte všetky na jednu ruku alebo ich rozdeľte a na jednu ruku dajte polovicu a na druhú ruku druhú polovicu. V etno štýle nesmú samozrejme chýbať ani pierkové náušnice alebo doplnky vyrobené z korálikov.

náramok s korálikmi vám nesmie chýbať; zdroj: sperkymoda.cz

náramok s korálikmi vám nesmie chýbať; zdroj: sperkymoda.cz

Úvodný obrázok: emoshop.iai-shop.com

Štítky: móda 2015, dámska móda