Ombre je stále trend ... olé!

Ombre je stále trend ... olé!

Kategórie: Dámske oblečenie

Melír od korienka smerom nadol už naše vlasy zdobí veľmi málo. Vo svete účesov totiž letí ombré a najobľúbenejší variant je od končekov smerom nahor. Módny svet tak náročný nie je. Odtieň sem odtieň tam, čiara sem a čiara tam. Spomínam na detské roky, keď sme skúšali batikovať tričká a vzniklo z toho niečo dosť podobné. Ide v podstate o prechod tón v tóne od svetlej k tmavšej farbe, ale už som zaznamenala aj mnoho výraznejších variantov. Najzaujímavejšia je pre mňa aplikácia na umelé kožúšky. Videla som na niekoľkých dámach v zahraničí a treba uznať, že počin je to vskutku zaujímavý.

Autor: www.flickr.com/dzjunka

Autor: www.flickr.com/dzjunka

Myslím, že na nás posledné roky dostatočne dýcha vplyv internetu a strýko google pozná recept aj na najväčšie záhady. Pre svet DIY úplne orná pôda. O všetko sa môžeme pokúsiť a nič nie je nemožné. Odporúčam vyhľadať návod na ombré džínsy, pretože mnohé z nich naozaj vyzerajú perfektne.

Autor: www.flickr.com/liviamello

Autor: www.flickr.com/liviamello

Trend ombré bol výrazný predovšetkým v sezóne jar/leto 2013. Ako to tak býva, k nám sa dostáva po menších krôčikoch skôr teraz. Inšpirujú nás stránky blogerov a tipy módnych časopisov.

Ombré spoločenské šaty

Farbami nielen dúhy sú zdobené predovšetkým plesové a spoločenské šaty. Malé čierne sa postupne krčia v kútoch našej skrine a striedajú ich farebné modely. Šaty dokáže oživiť aj kombinácia čiernej a bielej farby a ich vzájomné splývanie. Efekt ombré je nevídaný. Znamená pre módny svet vzdialene návrat k prvkom hippies, ku spomienkam na farbenie džínsov z Tuzexu a k večerom stráveným pri kolíčkovaní a farbení tričiek.

Autor: www.flickr.com/coccokelley

Autor: www.flickr.com/coccokelley

Čo je štýl ombré

Opakovanie je matka múdrosti, na tom sa určite všetci zhodneme. Ombré znamená prechádzanie tónov farby od tmavšej k svetlej. Väčšinou ide o jeden farebný tón, ale kombinovať sa môžu aj farby navzájom. Tento štýl úpravy oblečenia aj doplnkov je vhodný pre nadšencov vlastnej tvorby, ktorí sa neboja skúšať nové veci a vytvárať si šatník sami.

Zdroj úvodnej fotografie: www.flickr.com/theworkroom

Štítky: ombré