Koženkové bundy pre nežnú dievčinu aj rebelku

Koženkové bundy pre nežnú dievčinu aj rebelku

Kategórie: Dámske oblečenie

Je pár kusov oblečenia, ktoré by rozhodne nemali chýbať v žiadnej ženskej šatni alebo skrini. Sú to padnúce džínsy, sako, „malé čierne“, biela košeľa a ďalšie. Medzi tieto stálice nesmieme zabudnúť zahrnúť ani koženkovú bundu.

Akú zvoliť farbu?

Klasika je čierna, ale výber je oveľa väčší. Siahnuť môžete po hnedej, béžovej, camel, krémovej alebo pokojne aj bielom variante. Dôležité je, aby ste ju mali s čím farebne skombinovať. To znamená, že ak máte napríklad hnedé topánky alebo kabelku a v čiernej ani jeden kúsok, voľte aj hnedú bundu. Verte, že kombinácia hnedej kabelky s čiernou bundou nie je to pravé. Nemusí to byť, ale vždy len kabelka alebo obuv. Farbu bundičky môžete zladiť aj s opaskom, ozdobou vo vlasoch, šatkou atď.

Máte na výber z množstva farieb; zdroj: zoot.cz

Máte na výber z množstva farieb; zdroj: zoot.cz

Aký vybrať strih?

Strihov a typov koženkových búnd je tiež veľa. Môžu byť vypasované (napríklad tzv. krivák), voľnejšie, krátke do pásu, dlhé, s kožušinkou, manžetami, cvočkami, s golierikom alebo bez neho, môžu byť tiež kombinované s inými materiálmi napr. džínsovinou.

Pri výbere sa zamerajte na vašu postavu. Ak ste štíhla, bude pre vás skvelá vypasovaná bunda. Ak ste trochu oplácanejšia siahnite radšej po kratšom strihu, ktorý môžete skombinovať s dlhším tričkom, ktoré bude vykukovať pod bundičkou. Bacuľky by tiež mali venovať pozornosť vypchávkam. Ak ich bunda má a nedajú sa jednoducho odstrániť, nájdite si inú bez nich.

koženková bunda s kožušinkou; zdroj: zoot.cz

koženková bunda s kožušinkou; zdroj: zoot.cz

K čomu je bunda vhodná?

Veľkou výhodou koženkových búnd je fakt, že sa dá nosiť ako k nohaviciam, džínsom, legínam, tak aj k sukniam, šatám alebo šortkám. Teraz už viete, že na spodnú časť tela si môžete obliecť takmer čokoľvek, ale čo si obliecť pod bundičku? Najlepšie urobíte, keď si oblečiete obyčajné tričko, ale môžete aj košeľu a v chladnejších dňoch ľahký svetrík.

Ďalšou výhodou je, že vďaka tomuto kúsku môže byť váš outfit ženský, športový, elegantný, ale môžete sa premeniť aj v rebelku. Záleží len na vás, ako sa práve cítite alebo kam máte namierené.

koženková bunda v bielom prevedení; zdroj: zoot.cz

koženková bunda v bielom prevedení; zdroj: zoot.cz

Úvodný obrázok: zoot.com

Štítky: kožená bunda, jarná bunda