Módne trendy pre sezónu jar/leto 2014 - diel 1.

Módne trendy pre sezónu jar/leto 2014 - diel 1.

Kategórie: Dámske oblečenie

Jar je tu v plnej sile! Slniečko už posiela svoje lúče, kvety aj stromy sa tešia na to až rozkvitnú… a váš šatník priamo volá po obmene. Trendov pre túto sezónu nie je vôbec málo. Samozrejme nemusíte mať hneď všetky, ale je dobré vedieť z čoho môžete vyberať.

1. Kvetové potlače alebo hippie odkaz

Môžete zvoliť potlač rozkvitnutej lúky alebo variant s náznakmi rozkvitnutých lístkov. Vyberte svieže farby, ktoré skombinujete napríklad s čiernou. Kvetová potlač je vhodná na šaty, nohavice, blúzku, topánky alebo len v menšej miere napríklad na šatke.

Šaty s kvetovou potlačou; zdroj: glam.czŠaty s kvetovou potlačou; zdroj: glam.cz

2. Čipka – ženskosť a romantika

Tento rok čipka naozaj letí. A to nielen čierna a biela, ale aj jej farebnejšie variácie – ružová, vínová, modrá… Pekne vyzerá kúsok, ktorý je celý z čipky aj taký, ktorý má čipkované len časti (chrbát, ramená, rukávy…).

3. Bižutéria, ktorú nikto neprehliadne

Pokiaľ máte rady bižutériu, vyberte tú ktorá je naozaj veľká (a tým pádom aj ťažká). Veľmi obľúbené sú tzv. statement necklaces, ktoré predchádzajúce podmienky úplne spĺňajú. Sú veľmi výrazné a veľké.

4. Neón je stále tu

Neónové farby na oblečení aj neónové doplnky sú stále v kurze. Nie je dôležité, ktorú farbu zvolíte. Krásne sú všetky, či už zelená, žltá, oranžová, ružová alebo modrá. Veľa sa nosia už spomínané neónové statement náušnice či náhrdelníky. Módne sú aj neónové tričká alebo topánky (tenisky, topánky s podpätkami aj lodičky). O neónkách sa dozviete viac v článku Žiariace hodinky, okuliare či opasky? Neónové doplnky stále v kurze

Neónové lodičky; zdroj: casnaboty.czNeónové lodičky; zdroj: casnaboty.cz

5. Skúste široké nohavice

Široké nohavice pristanú vysokým postavám, ale našťastie nielen im. Ak sú nohavice správne strihané a zvolíte vyšší pás, postavu si krásne predĺžite a skryjete všetky vaše nedostatky. Navyše sú veľmi elegantné a pohodlné. Tu môžete skombinovať dva trendy – zaobstarajte si široké nohavice s kvetovým vzorom.

Toto rozhodne nie je všetko. V ponuke tohtoročných trendov na jar/leto 2014 je toho oveľa viac. Zaradiť medzi ne sa dajú kabelky do ruky, metalické odlesky, Loafers mokasíny… O nich a ďalších nabudúce.

Krajkovaný top; zdroj: galanto.czKrajkovaný top; zdroj: galanto.cz

Úvodná fotka: flickr.com/Stacie

Štítky: trendy, móda 2014