Žiariace hodinky, okuliare či opasky? Neónové doplnky stále v kurze

Žiariace hodinky, okuliare či opasky? Neónové doplnky stále v kurze

Kategórie: Dámske oblečenie

Neónové farby sa držia na výslní už pár rokov a rozhodne to nevyzerá, že by sa z neho mali stiahnuť. Nie každý má však odvahu k noseniu neóniek. Ale nie je to škoda?! Jar je tu a všetko rozkvitá. Rozkvitnúť môžete aj vy!

Neonový opasok; zdroj: coreshop.czNeonový opasok; zdroj: coreshop.cz

Pravidlá nosenia neónových farieb

Nosenie a kombinovanie neónových farieb má ale svoje pravidlá. Neónky sú zradné a určite sa oplatí trochu popremýšľať o tom ako a s čím ich skombinujete. Dobré je vziať si na seba maximálne dve rôzne neónové farby (žltá a modrá, oranžová a žltá…). K nim by ste mali zvoliť nejaký neutralizujúci prvok ako je napríklad nude farba (telová), čierna či biela.

Vždy sa riaďte tým, že nebudete zahaľovať do neóniek tú časť tela, o ktorej si myslíte, že nie je dokonalá. Naopak zvýraznite tú časť, ktorou sa chcete pochváliť. Takže ak máte väčšie pozadie, neónové nohavice si rozhodne nikdy na seba neberte.

Neonový lak na nechty; zdroj: krasa.czNeonový lak na nechty; zdroj: krasa.cz

Skúste neónové doplnky

Možno si hovoríte, že nie ste ten pravý typ na neónové žiarivé farby. Ale nikto predsa nepovedal, že sa do nich musíte navliecť od hlavy k päte. Popravde tak nemôže vyzerať dobre snáď nikto. Pre začiatok skúste neónovú len ako jeden kus oblečenia. Zvoľte napríklad iba žiarivý top, sukňu, šortky, legíny či vestičku.

Ak si neveríte ani na to, ale predsa len by ste bola rada majiteľkou nejakého neónovo žiarivého kúsku, skúste akýkoľvek módny doplnok. Každá z nás má nejaký ten obľúbený. Niektoré napríklad šperky či bižutériu – náušnice, prstene, náhrdelníky, hodinky alebo náramky. Iné zase kabelky, tašky, šatky, pokrývky hlavy alebo opasky. Krásne vyzerajú aj neónové lodičky či topánky na podpätku (neónová môže byť len časť – napr. podpätok či špička). Ani použiť neónový lak na nechty nie je zlý nápad.

Ružovo neónové hodinky; zdroj: hodinky.czRužovo neónové hodinky; zdroj: hodinky.cz

Neónové plavky a slnečné okuliare

Tiež sa pomaly ale isto blíži leto. Ak sa chystáte na dovolenku k moru budete potrebovať plavky. Tie neónové vyzerajú jednoducho skvele. A až vaša koža nachytá trochu potrebného bronzu budete v nich vyzerať úplne neodolateľne. Či budú zelené, citrónové, modré, limetkové, oranžové či ružové, na tom vôbec nezáleží.

Veľmi dôležité je tiež chrániť naše oči pred slnečnými lúčmi. Verte, že s neónovými slnečnými okuliarmi urobíte parádu nielen na pláži.

Neónové slnečné okuliare; zdroj: queens.czNeónové slnečné okuliare; zdroj: queens.cz

Úvodný obrázok: Martin Abegglen/Flickr.com

Štítky: neónové doplnky, hodinky, opasky, plavky, slnečné okuliare