Skúste doladiť svoj look do dokonalosti s Converse Renew pre jeseň 2021

Kategórie: Dámske topánky, Značkové oblečenie

Iste uznáte že k módnemu a trendovému outfitu patrí aj obuv. Topánky a doplnky sú takou bodkou celého looku. A dnešná doba znie v znamení udržateľnosti, tak prečo k nej nemať bližšie aj na nohách?

Ako? Vďaka radu Converse Renew, ktorá prináša nové, remeselne perfektne spracované, topánky zo 100% recyklovaného materiálu. Iniciatívu Renew založil Converse v roku 2017 a od tej doby posúva možnosti udržateľných materiálov stále ďalej.

Od úpletu k zero waste

Naposledy predstavil inovatívnu úpletovú techniku, ktorá povzniesla klasické Converse plátenky do priedušnejšej a ľahko obúvacej modernej topánky. Modely sú vyrobené z recyklovaných materiálov a usilujú o zníženie uhlíkovej stopy.

Renew Crater Knit

Typická je pre modely Renew výrazná podrážka, na ktorej je na prvý pohľad vidieť, že vznikla z 10% z gumového odpadu z bežnej výroby. To všetko platí aj pre novú sezónu, ktorá znamená ďalší krok smerom k lepšiemu využitiu textilného a výrobného odpadu.

Renew Found Hero

S Converse Renew tak nemusíte zľaviť zo svojich hodnôt na úkor pohodlia, ani zo svojho vkusu. Čistý minimalistický dizajn novej jesennej kolekcie pracuje s ikonickou topánkou Chuck 70 a hrá sa s priesvitne kontrastnými farbami, príjemnou tonalitou a farebným ladením, vďaka ktorému nemusíte robiť žiadne kompromisy, čo sa vášho štýlu týka. Alebo voči planéte.

Renew Chuck 70

Zero waste Chuck 70

Klasické Chuck 70 sú zo 100% recyklovaného plátna. V podrážke navyše pôsobivo presvitajú zvyšky textílií z výroby, ktoré tiež nevyšli nazmar. Z odpadu sa tak stáva súčasť sofistikovanej streetwearovej obuvi. Uhladený dizajn si hrá s čiernobielou, ktorú rozdeľuje chladná modrá, ladiaca s podrážkou. Dizajn inšpirovaný 90. rokmi.

Renew Chuck 70 Knit

Chuck 70 Knit

Ďalej nájdete v sezónnom rade aj model Chuck 70 Knit z recyklovaného úpletu v dvoch farebných variantoch a model Converse Crater, pre ktorého výrobu bol použitý inovatívny materiál v podobe kráterovej peny, ktorá celú topánku odľahčí.

Renew Runstar Hiker Crater

Runstar Hiker Crater

Čerešničkou na torte je v Renew rade Runstar Hiker Crater, ktorý predstavuje typickú podrážku v recyklovanej podobe, ktorá je na prvý pohľad rozoznateľná podľa svojho vzoru. Ten je charakteristický pre Renew modely.

Kolekciu tenisiek Converse dostanete u vybraných predajcov. Viac o aktuálnych kolekciách Converse – http://www.conversecz.com .

Zdroj foto: Converse

Autor: Pavla Košík Jelínková

Štítky: Converse, jeseň 2021, obuv, tenisky