Buďte rebelkou aj romantičkou: so sukňami a šatami to ide!

Buďte rebelkou aj romantičkou: so sukňami a šatami to ide!

Kategórie: Dámske oblečenie

Rýdzo ženská súčasť šatníka, to je dvojka, o ktorej bude náš článok. Čo máme na mysli? Samozrejme sukne a šaty. Aj keď ich pôvodne nosili aj muži, dnes sú doménou žien.

oranžová sukňa za 48 € a kvetovaná za 36 €oranžová sukňa za 48 € a kvetovaná za 36 €

Sukňa patrí k najobľúbenejším kúskom dámskeho šatníka. Nielen preto, že svojej nositeľke dodávajú šarm a ženskosť, ale sú tiež veľmi variabilné. Len výmenou košele za top či tričko si ju môžete vziať vždy pre inú príležitosť a zakaždým budete vyzerať tak trochu inak.

kožená sukňa za 272 € a plisovaná vzorkovaná za 48 €kožená sukňa za 272 € a plisovaná vzorkovaná za 48 €

Šarm a ženskosť

Vyberať si môžete zo sukní romantických a rozviatych, napriek veľmi módne plisovanej, alebo zvodnej a sexy puzdrovej, až po tie výrazné, s all over vzormi, menšími či väčšími, alebo sukne rebelské (napríklad kožené).

koženkový krivák 72 € a sukňa s kvietkami za 56 €koženkový krivák 72 € a sukňa s kvietkami za 56 €

Nielen na leto

Áno, šaty znosíte nielen v lete. V chladnejšom počasí si pod šaty môžete vziať rolák, či tričko s dlhým rukávom. Na šaty, ale aj k sukni si môžete vziať kardigán, ľahkú košeľu, svetrík, alebo koženú bundu, pričom rebelky ocenia motorkársky strih kožených a koženkových bundičiek.

ružové šaty za 76 € a sivé za 60 €ružové šaty za 76 € a sivé za 60 €

Elegancia a nadčasovosť

Ak sa ráno ponáhľate a nemáte čas ani chuť ladiť jednotlivé kúsky dohromady, siahnite po šatách. V kurze sú šaty midi dĺžky, za nimi v závese maxi pohodlné šaty a až na konci sú sexy mini šaty. Je to zrejme preto, že nie každá žena a ani nie v každom veku si mini oblečie.

bledomodré šaty s all over potlačou za 52 € a tmavé za 52 €bledomodré šaty s all over potlačou za 52 € a tmavé za 52 €

Vedeli ste, že…

Sukne aj šaty si môžete zaobstarať u mnohých módnych značiek, pretože výber je naozaj veľký a veľmi pestrý. My vám odporúčame značku Marks & Spencer predovšetkým pre jej prístup k životnému prostrediu a udržateľnosti.

modré puzdrové šaty za 60 € a tmavo sivo-modré s cípmi za 116 €modré puzdrové šaty za 60 € a tmavo sivo-modré s cípmi za 116 €

Vedeli ste, že šaty a sukne Marks & Spencer sú vyvinuté z udržateľných viskózových vlákien, a s nižšou spotrebou energie, než je to pri štandardnom postupe výroby viskózy? Nie? Tak teraz už to viete!

hnedo-čierno vzorkované šaty za 68 € a bledo modré s all over s drobnou potlačou za 60 €hnedo-čierno vzorkované šaty za 68 € a bledo modré s all over s drobnou potlačou za 60 €
  • Zdroj foto: Marks & Spencer
  • Úvodné foto: sýto modré vzorkované šaty za 88 € a smotanovo-béžové vzorkované šaty za 76 €
  • Autor: Pavla Košík Jelínková

Štítky: dámske oblečenie, šaty, sukne