Česká sieťovka 2020: oblečenie zo siete aj luxusné kabelky

Česká sieťovka 2020: oblečenie zo siete aj luxusné kabelky

Kategórie: Dámske oblečenie, Tašky a kabelky

Česká sieťovka stále láme rekordy. Vlani sa jej predalo vyše sto tisíc kusov. A teraz vstupuje na trh s odevmi. Tešte sa na oblečenie so sieťovinou aj cool kabelky!

Vyrába sa od roku 1926, patrí k symbolom éry socializmu, a dnes sa stáva retro hitom – to je nákupná sieťová taška, ktorá si znovu získava priazeň nielen českých zákazníkov. Záujem je o ňu aj vo svete.

Rekordný rok 2019

V roku 2019 bolo predaných vyše sto tisíc kusov sieťových tašiek. Od roku 2012, kedy bola sieťovka znova uvedená na český trh, rastie záujem o ňu každoročne. Aktuálne sa vyrába osemnásť farebných variantov z pružnej bavlny, z pevného bambusu, alebo z umelých vlákien.

Retro hit

Vďaka tomu sa sieťovka ľahko zmestí aj do vrecka, s nákupom sa ale dokáže roztiahnuť do rozmerného vaku. Veľký záujem je o pružnú bavlnenú sieťovku v žltej farbe, ktorá sa stala najpredávanejším modelom roku 2019. A kupujú ju nielen ženy, ale aj muži. Momentálne je stav zhruba 60 ku 40 v prospech žien. Sieťovka starším ľuďom často evokuje skoršiu éru socializmu, mladšia generácia ju ale považuje za ekologický retro hit.

V začiatkoch boli medzi záujemcami najmä starší ľudia, ktorí si sieťovku kupovali z nostalgie. Postupom času sa ale cieľová skupina rozšírila. Vďaka používaniu prevažne prírodných materiálov je rozložiteľná sieťovka, alebo ju možno recyklovať. Obľúbili si ju tak aj mladí, ktorým nie je ľahostajný dopad na životné prostredie a používaním sieťovky eliminujú jednorazové obaly. Aj preto bolo portfólio rozšírené o viacúčelové potravinové a desiatové vrecká, pričom v sekcii, zerowaste 'nájdete aj bambusové slamky.

Kúzlo dierovanej nákupnej tašky, ktorá bez problémov unesie aj dvadsaťkilový nákup, objavili tiež v zahraničí. Medzi stabilnými odberateľmi sú ľudia v Holandsku, Poľsku, Taliansku, na Kanárskych ostrovoch, v Austrálii, Írsku a v Anglicku.

Plány na rok 2020: oblečenie zo siete aj luxusné kabelky

Novo nadviazala firma Česká sieťovka spoluprácu s dvomi chránenými dielňami, ktoré ich samy kontaktovali. Tak dostala česká sieťovka nádych vďaka projektu s módnou značkou Netty štúdio, ktorá prepája úspešného mladého návrhára a sieťovku.

prívesok pomponprívesok pompon

Vďaka tomu sa z materiálu pre nákupnú tašku stáva aj súčasť módy, či už v oblečení, alebo luxusných kabelkách. Minulý rok bola spustená spolupráca s módnou návrhárkou Vivien Babicovou pod názvom seatbelt bag, čo je jej fungujúci projekt so sieťovkou.

Ďalším projektom sú kožené kabelky s návrhárkou Martou Babkovou, ktorá vyštudovala dizajn v Belgicku. S ňou pracuje Česká sieťovka na veľmi nevšedných a odvážnych módnych kúskoch. Prepojenie sieťovky s oblečením bude hlavným projektom roku 2020, novú kolekciu chce značka uviesť na český trh už v prvej polovici tohto roka.

Česká sieťovka

Značku Česká sieťovka založila v roku 2012 Karolína Pechová. Sieťová taška je český vynález, zakladateľka oprášila skoro sto rokov starú tradíciu a v chránených dielňach vyrába sieťové tašky. Šijú sa ručne podľa vlastných registrovaných vzorov a veľká časť sa tiež ručne farbí.

V ponuke sú okrem iného sieťovky z bambusového vlákna, hustooké bavlnené sieťovky či sieťovky s vnútorným vreckom, ktoré sú plnohodnotnou náhradou dámskej kabelky. V e-shope sú navyše ďalšie „zero waste“ produkty, ako sú potravinové vrecká, alebo bambusové slamky.

prívesok slonprívesok slon

Karolína Pechová je absolventkou kulturológie na Filozofickej fakulte UK. Pracovala ako hotelová manažérka. Roku 2012 obnovila tradíciu českej sieťovky, ktorých predala už viac ako 800 000 kusov. Viac na Česká síťovka.cz .

Zdroj foto: Netty štúdio a Česká síťovka.cz

Štítky: česká sieťovka, tašky, kabelky, tričká, šaty