Ako na minimalizmus nielen v móde a vlastnom šatníku?

Ako na minimalizmus nielen v móde a vlastnom šatníku?

Kategórie: Dámske oblečenie, Pánske oblečenie, Tašky a kabelky

Minimalizmus je sféra, ktorá v posledných dňoch, mesiacoch a dá sa povedať aj rokoch hýbe svetom. Stáva sa z neho nielen módny, ale aj životný smer. Ale práve v móde je začiatok.

Minimalizmus je teda celkom dosť skloňovaná téma, aj keď sú medzi nami stále takí, ktorí nevedia o čo sa jedná konkrétne, majú len hmlistú predstavu, ako k minimalizmu pristupovať.

Keď sa povie minimalizmus

Minimalizmus sa vyznačuje tým, že ku šťastiu vám stačí úplné minimum vecí. V móde sa drží predovšetkým osvedčených a klasických farieb ako je čierna, biela a sivá, ktoré možno veľmi dobre kombinovať a tiež všetko v predovšetkým rovných líniách, vynecháva zdobenie, alebo aspoň ich neaplikuje prehnane. Tiež sa obmedzuje doplnkami.

Menej je skutočne viac

Možno to znie v čase rozkvetu techniky, technológií a ľudského komfortu a blahobytu ako irónia, ale nie je. Keď sa zamyslíte, tak zistíte, že naozaj vlastníte vy aj všetci okolo toľko vecí, že nejako nerozmýšľate ani neriešite, čo z nich skutočne potrebujete a čo nie.

Šetrnosť a ohľaduplnosť

Minimalizmus de facto učí každého človeka byť šetrný k okoliu, prírode, sebe samému aj svojej peňaženke a financiám. Základom minimalizmu je mať nielen menej vecí, ale aj s tým spojených starostí. Minimalizmus vám pomôže skvalitniť život, orientovať sa v tom čo máte a nie, čo je dôležité a pretriediť si nielen naše veci, oblečenie, ale aj ďalší majetok, myseľ a dušu.

Tip ako na to

Ak stále neviete, ako na minimalizmus ísť ako pri sebe a vo svojom šatníku, máme pre vás tip. V decembri vychádza kniha Menej mať. Viac žiť od Kláry Haunerovej. Minimalizmus totiž nepatrí len do nášho šatníka, kde je určite dobré začať, ale tiež do celého nášho života. Kniha o príbehoch a vlastnej ceste k minimalizmu je k dostaniu na pultoch kníhkupectiev od decembra. Kniha je takým návodom vlastnej cesty k minimalizmu a jeho časťou je aj návod týkajúci sa šatníku s názvom Ako na minimalistický šatník.

Menej mať, viac žiť

„Možno vás prekvapí, až zistíte, že k spokojnému životu toho veľa nepotrebujete,“ hovorí Klára Haunerová vo svojej knihe Menej mať. Viac žiť. Kniha Menej mať, viac žiť vás možno inšpiruje k tomu, ako nájsť vlastnú cestu k minimalizmu. Začať môžete napríklad šatníkom a pokračovať ďalej a ďalej.

Pod nánosom vecí a povinností zabúdame na život, ktorý naozaj chceme žiť. Nevnímame prítomný okamih, sme zahltení nadmierou informácií, malichernými problémami a úlohami, ktoré musíme denne zvládnuť. Stále nestíhame. Žijeme svoje online životy a ubíja nás, keď nie sme dostatočne rýchli, informovaní a aktuálni. Pritom prežívame jeden z najväčších problémov našej doby – syndróm zahltenia.

Zastavte sa. Vydýchnite. A získajte späť svoj život. Kniha "Menej mať. Viac žiť "vám pomôže k redukcii vecí okolo seba a porovnanie priorít. Pretože triedenie nie je len o tom, že vyprázdnite skrine a povaly ale o celej myšlienke, s ktorou svoj život žijete. Povedať zbohom zbytočným veciam je oveľa viac než len upratovanie.

Kde ju kúpite?

Motivačná kniha Menej mať / Viac žiť s podtitulom Vlastná cesta k minimalizmu má cca 250 strán, vydala ju Grada Publishing a.s. a na pultoch kníhkupectiev ju nájdete za cenu 12 €.

Viac nájdete na Instagramu # Menemitvicezit

Zdroj foto: Prest.cz, Instagram

Autor: Pavla Košík Jelínková

Štítky: minimalizmus v šatníku, menej je viac