Pantone rozhodol a farbe pre rok 2020: je to klasická modrá

Pantone rozhodol a farbe pre rok 2020: je to klasická modrá

Kategórie: Dámske oblečenie, Pánske oblečenie, Topy, tričká, tielka, Značkové oblečenie

Ako každý rok sa usporiadal „hon“ na novú farbu na nasledujúci rok s číslovkou 2020. Odborníci z Pantone Color Institute vždy dôkladne zvažujú všetky aspekty, akú farbu roka vyhlásia.

Viac ako 10 miliónov návrhárov a výrobcov po celom svete sa spolieha na produkty a služby Pantone, ktoré pomáhajú definovať, komunikovať a ovládať farby od inšpirácie po realizáciu. A preto je každoročne pre svet rozhodnutie Pantone Insntitutu ohľadom farby roka veľmi dôležité. Od neho sa totiž odvíja ďalší dizajn, módne trendy a štýly. Farba je v nich najpodstatnejším artiklom. A v roku 2020 to bude klasická modrá alias Classic Blue.

Pantone 19–4052 Classic Blue

Klasická modrá je farba, ktorá nás bude sprevádzať celým rokom 2020. Je to krásny a nadčasový modrý odtieň, elegantná svojou jednoduchosťou. Má upokojujúce vlastnosti a pripomína oblohu za súmraku. Classic Blue ponúka prísľub ochrany a prináša ľudskému duchu pocit pokoja a mieru.

Je to sýta a sebavedomá farba, ktorá nás povzbudzuje k tomu, aby sme sa pozerali za clonu samozrejmého a snažili sa rozšíriť svoje vedomie a myslenie. Klasická modrá je teda farba hĺbky ducha a kvalitnej komunikácie.

Klasická modrá v módnom svete

Táto farba sa stane sebavedomým modrým odtieňom, plným elegancie, a pritom jednoduchosti a minimalizmu. Trvalá a vytrvalá farba, ktorá dominuje tak nejako nenápadne a pritom príjemne.

paleta farieb Premietanie

paleta farieb Premietanie

Tradičný a klasický odtieň, ktorý je zároveň vysoko moderný a všestranný v kombinovaní módy – textílií, strihov, doplnkov a prvkov vo svete módy. Classic Blue získava zreteľné vzhľady prostredníctvom aplikovania na rôzne jemné aj hrubšie textílie a odevné materiály, alebo textúry. Tie môžu byť od jemných matných odtieňov až po metalické a trblietavé.

paleta farieb Snorkel

paleta farieb Snorkel

K dispozícii je až päť farebných paliet s Blue Classic

Klasickú modrú môžete kombinovať až v piatich rôznych farebných paletách odtieňov, kde je vždy základom Classic Blue a pridané k nej ďalšie odtiene iných farieb.

paleta farieb Púštny súmrak

paleta farieb Púštny súmrak

Aké farebné kombinácie môžete skúsiť?

  • Kombinácia zvaná Premietanie: zamyslená a meditatívna zmes, s Classic Blue obklopená paletou chladných blues a radom teplých a upokojujúcich odtieňov.
  • Kombinácia farieb Snorkel: Očarujúci mix farieb, kde sú ku klasickej modrej pridané čierna a biela, čím je vytvorený krásny kontrast.
  • Kombinácia Púštny súmrak: Klasická modrá vychádzajúca z večernej oblohy s elegantným leskom ďalších odtieňov oblohy, ktoré všetky má súmrak v púšti.
paleta farieb Exotické chute

paleta farieb Exotické chute

  • Kombinácia Exotické chute: Táto paleta vzdáva hold potravinám v modrej farbe, ktoré sú plné antokyanov a preto zdravé. V kombinácii s korením sú tu vyjadrené netradičné a exotické chuti.
  • Farba paliet Netradičné: Posledná piata paleta farieb je naozaj netradičná. Klasická modrá je tu základom, ku ktorej sú priradené prekvapujúce a jedinečné farebné zmesi.
paleta farieb Netradičné

paleta farieb Netradičné

Zdroj foto: Pantone.com

Autor: Pavla Košík Jelínková

Štítky: Pantone 19-4052 Classic Blue, klasická modrá, farba roku 2020, módna, textil, odevy