Športová spodná bielizeň: základ kvalitnej športovej aktivity

Športová spodná bielizeň: základ kvalitnej športovej aktivity

Kategórie: Dámska spodná bielizeň

Správna športová bielizeň prípadne podprsenka musí zásadne dobre sedieť, nikde netlačiť, ani nezarezávať. Len tak je možné si indoor a outdoor aktivity bez zbytku užiť. A taký je rad Nike FE / NOM Flyknit Bra.

Všetky ženy každého veku milujú pohodlie, ktoré sa radi pohybujú, teraz určite potešíme. Predstavujeme vám novú generáciu podprseniek Nike FE / NOM Flyknit Bra.

Správna športová podprsenka je ten najdôležitejší kúsok športovej výbavy každej z vás – aktívnej ženy. Takáto bielizeň vám umožňuje športovať a šport vás potom nabíja a dodáva do života sebavedomie. Športová podprsenka má veľmi dôležitú úlohu: poskytuje podporu, minimalizuje otrasy, tlmí nepohodlie, a dokonca rieši aj prípadné poškodenie tkaniva počas cvičenia a pohybu, pretože napnuté prsné väzy sa nesťahujú späť tak ako svalové tkanivo.

Bez športovej bielizne sa nedá dobre aktívne žiť

Žiadna športová podprsenka = žiadny workout. Aj keď je tento kúsok štandardne schovaný pod ďalšími vrstvami oblečenia, značka Nike nevníma podprsenku iba ako kus spodnej bielizne, ale snaží sa o to, aby ju ženy vnímali ako symbol svojej sily a moci, svojej aktivity.

Keď máte vhodnú bielizeň, cítite sa dobre, pohodlne a ste v pokoji. Avšak správna športová podprsenka vám musí navyše umožniť praktizovať veci, vďaka ktorým budete zdravé a fit.

A značka Nike v tomto smere nenechala nič na náhodu. Na základe spätnej väzby od atletiek, dát a hlbokých znalostí o tvare pŕs a hustoty tkanív, vytvorilo Nike vysoko výkonné športové podprsenky so špeciálnymi inováciami zameranými špeciálne na potreby žien.

Z topánok na spodnú bielizeň

Nike Flyknit je inovácia, ktorá bola uvedená na londýnskych Olympijských hrách v roku 2012. A stále je aktuálna, pretože ide o digitálne upravený pletací proces, známy svojou úlohou v ľahkých, tvarových a prakticky bezšvíkových topánkach.

Dnes je táto technológia používaná v obuvi Nike naprieč rôznymi športami, od bežeckých topánok Nike Epic React až po basketbalové topánky Nike LEBRON 16 značky LeBron James. Teraz sa presúva od topánok na športovú spodnú bielizeň.

Nike FE / NOM Flyknit Bra

Procesu adaptácie Flyknit z topánok na oblečenie a spodnú bielizeň venovali inžinieri a konštruktéri veľa hodín biometrického testovania, vrátane zachytenia pohybu. Cieľom bolo poskytnúť maximálnu podporu, pohodlie a umožniť ženám cítiť sa a vyzerať úžasne, a pritom robiť všetko, čo chcú. A prioritou bola pre Nike podpora, priedušnosť a ochladzovanie základných zón.

Podprsenka je vyrobená z mäkkej priadze nylonu a spandexu, ktorá sa prispôsobí telu vďaka dvom jednovrstvovým panelom, ktoré sú zostavené pre maximálne pohodlie. Nike FE / NOM Flyknit Bra obsahuje dvojité zapuzdrenie (oddelené miesta pre každý prsník zvlášť) s kompresiou, ktorá drží prsia pri tele, čo ponúka najlepšiu podporu a pohodlie bez nutnosti pridania ďalších komponentov, ako sú kostice, podložky, alebo stabilizátory.

Výsledkom je výrazné zníženie spotreby materiálov a prítomnosti švov i hmotnosti podprsenky. Iné podprsenky Nike môžu mať až 41 súčastí a 22 švov, Nike FE / NOM Flyknit Bra je zostavená z dvoch panelov a viazanie je o 30% ľahšie ako akákoľvek iná podprsenka z radu Nike.

Je to nová generácia podprseniek, ktorá ponúka všetku podporu, silu a pohodlie tradičných podprseniek, a to aj bez všetkých ich typických komponentov. Tento kúsok sa vám hodí k akejkoľvek aktivite od behu a tréningu rôznej intenzity, cez jógu, pilates a fitness, až po cyklistiku, nordic walking, turistiku a prechádzky.

Tento rok bude Nike FE / NOM Flyknit Bra poskytovať podporu aj ženským futbalistkám na ihrisku vo Francúzsku. Nejde totiž len o podprsenku ako takú, ale o rozbitie prekážok, ktorým ženy čelia v športe a v živote.

Skúsite ju tiež? Nike FE / NOM Flyknit Bra je k dispozícii na Nike.com a u vybraných predajcov.

Zdroj foto: Nike

Autor: Pavla Košík Jelínková

Štítky: Nike FE / NOM Flyknit Bra, športová podprsenka, Nike, FE / NOM Flyknit Bra