Aj pri vode môžete byť eko!

Aj pri vode môžete byť eko!

Kategórie: Dámske oblečenie, Plavky, Pánske oblečenie, Značkové oblečenie

Leto je na začiatku a mnohí z nás sa tešia na dovolenku. Jej súčasťou (nie ak jedinou náplňou) je často pobyt pri vode, plávanie a slnenie sa. Chceli by ste byť aj pri vode „eko“ a šetriť prírodu? Aj to je dnes možné!

Súčasná doba je fajn v tom, že ponúka nepreberné množstvo možností. A to vrátane prírodných materiálov, alebo tých rýdzo ekologických. A dobrá správa je, že dnes si môžete kúpiť aj plavky v eko kvalite.

Wear Your Waste dvojdielne plavkyWear Your Waste dvojdielne plavky

A druhá dobrá správa potom, že sú dostupné aj v našich nivách a hájoch – teda v Česku. Konkrétne sú to dve značky dámskych a pánskych ekologických plaviek a to Wear Your Waste a Ocean Positive.

Ocean Positive plavkyOcean Positive plavky

Ich produkty sú vyrobené z ekologických materiálov a spracovávané za eko podmienok. Na výber máte plavky jednodielne, celé k potápaniu, aj s rukávmi a nohavicami, alebo príma dvojdielne a v mnohých pekných farbách, a v pestrej škále variantov prevedenia a strihu.

Wear Your Waste

Sú plavky odolné proti chlóru a soli, opaľovacím krémom a olejom, celé nepriehľadné. Väčšina modelov je obojstranných, so skrytými švami a tiež sú plne podšité. Značka Wear Your Waste spolupracuje so svetovými dizajnérmi, a v aktuálnej kolekcii je to napríklad izraelská ilustrátorka lietal Gold alebo francúzsky tetovač Belly Button.

Wear Your Waste plavky sú vyrobené z recyklovaného textilu a rybárskych sietí, ktoré ako odpad plávali v moriWear Your Waste plavky sú vyrobené z recyklovaného textilu a rybárskych sietí, ktoré ako odpad plávali v mori

Ocean Positive

Tieto kúsky sú tiež odolné proti chlóru a soli, opaľovacím krémom a olejom, a celé nepriehľadné. Navyše majú UV ochranu UPF 50 + a tiež sú strihom riešené skôr v športovom duchu a nájdete tu mnohé kúsky určené vášnivým potápačom.

pánske plavky Ocean Positivepánske plavky Ocean Positive

Econyl

Materiál Econyl, z ktorého sú plavky vyrobené, patrí k polyamidovým vláknam, ktoré sú celé zo 100% recyklovaného textilu a nylonových rybárskych sietí, ktoré ako odpad plávajú v mori. Econyl vo finiši vychádza ako príjemný, krásne mäkký, priedušný a rýchlo schnúci materiál.

Ocean Positive plavky na potápanieOcean Positive plavky na potápanie

Plavky sú dostupné na jednom z prvých eshopov s ekologickým oblečením, dá sa povedať, že sa jedná o priekopnícky eshop s environmentálnym tovarom Férová móda .

Zdroj foto: Ferovamoda.cz

Autor: Pavla Košík Jelínková

Štítky: ekologické plavky, Ocean Positive, Wear Your Waste, Econyl