Monokiny - plavky pre odvážne

Monokiny - plavky pre odvážne

Kategórie: Plavky

Ujasnime si najprv pojmy. Prvé plavky s týmto názvom boli vyrábané už v 60. rokoch minulého storočia v Amerike. Tieto plavky boli ale jednodielne – teda tvorené iba vyššou spodnou časťou (zakrývala skoro celé brucho) a dvoma šnúrkami pre zaviazanie za krkom. Prsia boli úplne odhalené. Vo vtedajšej prudérnej Amerike nemali tieto plavky veľký úspech, ale v Európe sa ujali celkom dobre. Dnešné monokiny prsia zakrývajú, ale aj tak sú dosť odvážne.

prúžkované monokiny; zdroj: mary-fashion.czprúžkované monokiny; zdroj: mary-fashion.cz

Ako vyzerajú monokiny?

Monokiny sú plavky veľmi špeciálneho strihu. Niekto ich nazýva ako jednodielne a iný zase ako dvojdielne. Vlastne dosť záleží na uhle pohľadu. Zozadu vyzerajú ako dvojdielne. Spredu je spodný a horný diel spojený dohromady rôznymi spôsobmi. Monokiny sa môžu zaväzovať za krkom, môžu mať klasické ramienka alebo nemajú žiadne. Často na nich nájdete rôzne kovové ozdoby.

monokiny sú sexy; zdroj: moda-eshop.czmonokiny sú sexy; zdroj: moda-eshop.cz

Pripútajte pozornosť a buďte sexy

Monokiny sú veľmi odvážne, vyzývavé a sexy. To je v podstate ich účel. Nie sú totiž príliš vhodné pre športovanie (plávanie, plážové športy…) a dokonca ani pre opaľovanie. Kvôli ich špecifickému strihu a rôznym prestrihom sa neopálite rovnomerne. Príliš sa tiež nehodia pre ženy, ktoré nemajú peknú figúru. Bohužiaľ v monokinách všetky nedostatky aj kilá navyše ešte viac vyniknú. Ale ak si ich predsa len chcete zaobstarať, dobre vyberajte.

Ako vybrať tie správne pre…

…malé a veľké prsia

Pre malé prsia vyberte strih s hlbokým výstrihom do véčka. Farba horného dielu by mala byť svetlejšia alebo jasnejšia ako na diely spodnom. Ak máte väčšie prsia, voľte monokiny s podpornými košíčkami.

krásne monokiny s čipkou; zdroj: moda-eshop.czkrásne monokiny s čipkou; zdroj: moda-eshop.cz

…väčšie pozadie

Ak chcete opticky zmenšiť zadok, vyberte tmavšiu farbu a taký strih, ktorý zakryje čo najväčšiu plochu z vášho pozadia.

…silnejšiu postavu

Ak ste silnejšej postavy, vyhnite sa výrazným vzorom a vodorovným prúžkom či prestrihom. Zohnať sa dajú aj sťahovacie verzie.

…väčšie bruško a boky

Vyberte jednoducho také monokiny, ktoré vašu problémovú partiu čo najviac zakryjú. Ak je to bruško, zakryte ho a odhaľte boky. Ak máte problém s bokmi, urobte opak.

zozadu dvojdielne, vpredu spojené; zdroj: style-moda.czzozadu dvojdielne, vpredu spojené; zdroj: style-moda.cz

Úvodný obrázok: moda-eshop.cz

Štítky: dámske plavky