Hlava patrí do tepla!

Hlava patrí do tepla!

Kategórie: Dámske oblečenie, Pánske oblečenie

Čiapka nie je dnes len pomôckou k ochrane pred mrazom, aj keď to je veľmi podstatné. Pokrývka hlavy je aj módnym doplnkom, ktorá razantne doplní – v dobrom či zlom zmysle váš outfit.

Medzi najviac využívané kúsky patria pletené čiapky tzv. trpasličie, ktoré sa jemne zhŕňajú dozadu, alebo kulichy. Ani jedna verzia dnes však nie je obyčajnou zimnou čiapkou. Je efektným a dobre viditeľným módnym doplnkom. Kulichy a trpasličie čiapky sú trendové doplnky, ktoré by nemali chýbať v šuplíku žiadneho z nás.

Samozrejme čiapka hlavu chráni. Pred mrazom, vetrom, dažďom aj snehom. Vedeli ste, že cez hlavu bez pokrývky nám unikajú až dve desiatky percent tepla z tela? A je preukázané, že tí, ktorí chodia bez čiapok, sú náchylnejší na prechladnutie, ušné ochorenia aj bolesti hlavy.

Dnes sa aktuálne zameriame na čiapky. Tak sa poďte s nami pozrieť, čo si možno vybrať.

My Dear clothing Fisherman BeanieMy Dear clothing Fisherman Beanie

My Dear clothing Fisherman Beanie

Prvú pomyselnú priečku má Fisherman čiapka vo vínovej farbe od českej značky My Dear Clothing z ich minuloročnej kolekcie 12/16. Ten dátum však kulichu nijako neuberá na kráse. Je stále v obľube a dožadovaná. Edícia má limit už len deviatich kúskov, jeden vyjde na 21 €, keď pôvodná cena bola 26 €.

New Era Fisherman Felt BrooklynNew Era Fisherman Felt Brooklyn

New Era Fisherman Felt Brooklyn

Olivový zimný vysoký kulich s preloženým lemom od značky New Era s bielym logom Brooklyn na prednej časti je tým pravým a hrejivým kúskom do chladných zimných dní. Kulich vyjde po zľave z 27 € na súčasných 13 €.

Stussy Polar Fleece BeanieStussy Polar Fleece Beanie

Stussy Polar Fleece Beanie

Tmavomodrá kvalitná zimná čiapka s lemom od značky Stussy s bielym veľkým logom na prednej časti, je teplučká a príjemne sa nosí. Pôvodná cena bola 40 €, teraz je 32 €.

Stussy Stripes BeanieStussy Stripes Beanie

Stussy Stripes Beanie

Apartne pruhovaný modrobiely tkaný vysoký kulich s preloženým lemom od značky Stussy s čiernobielym decentným logom na prednej časti bude cool parťákom do chladných dní. Jeho cena je 40 €.

Cheap Monday Skull BeanieCheap Monday Skull Beanie

Cheap Monday Skull Beanie

Čiernobiely kvalitný tkaný vysoký kulich s preloženým lemom od značky Cheap Monday v čiernobielom melíre a čiernobielym logom na prednej časti, je príma kúsok do nepohody. Vyjde vás na 20 €.

Patagonia Powder Town BeaniePatagonia Powder Town Beanie

Patagonia Powder Town Beanie

Á la severské modely vyznieva tento tkaný vysoký kulich s preloženým lemom od značky Cheap Monday s brmbolcom v prevedení biela, červená a tmavomodrá. Šik športové čiapky, ktoré neoľutujete. Cena činí 32 €.

Ak váhate a neviete, ktorá čiapka je tá pravá, mrknite sa ešte na Queens.cz . Sú tam ďalšie príma kúsky!

Zdroj foto: Queens.cz

Autor: Pavla Košík Jelínková

Štítky: čiapky, kulichy, pokrývka hlavy,