Čo by mal každý ešte vedieť o farbách pre rok 2016?

Čo by mal každý ešte vedieť o farbách pre rok 2016?

Kategórie: Dámska spodná bielizeň, Dámske oblečenie, Dámske šaty, Dámske topánky, Džínsy, Jeans, Rifle, Legíny, Oblečenie - eshopy, Ostatné, Tašky a kabelky, Topy, tričká, tielka, Značkové oblečenie

Nedávno sme písali v článku „Aké farby budú v móde pre rok 2016?“ O nových farbičkách zvolených americkým Colour Institute Pantone, čo je de facto najvyššia autorita pre farby a nielen vo svete módy.

Spomenuli sme všetky farby a farbičky, ktoré budú v kurze v blížiacom sa roku s číslovkou 2016. Nevedeli sme však v tom čase ešte jednu veľmi podstatnú informáciu – ktorá že to farba bude tou najvyššou a najdôležitejšou? Zo zvolených farieb pre ďalší rok sa totiž vždy vyberá jedna hlavná – kráľovná medzi farbami.

Farby 2016

Farby roka 2016 zahrňujúce desiatku príjemne jemných a pastelových odtieňov. Lenže… tento rok sa stalo niečo celkom nevídané a neobvyklé. Pre rok 2016 boli zvolené do čela nie jedna, ale hneď dve farbičky! Nikto netuší prečo tomu tak je, avšak hlavnými farbami roku 2016 sa stali ružová Quartz a modrá Serenity.

farby roka 2016farby roka 2016

Na pastelovej vlne

A tak sa celý rok 2016 ponesie na pastelovej vlne. Čo je oproti iným rokom pre mnohých (hlavne romantické dušičky) veľmi lahodne zvolená farebná škála. Avšak pozor, nie je nutné sa orientovať len a len na módu a módne doplnky v šatníku. Farby roka 2016 platia totiž aj pre dekoratívnu kozmetiku a vlasy, doplnky bývanie, maľbu stien a nábytok, dekoratívne textílie a premietnu sa aj do obuvi, alebo kabeliek, kufrov a kabiel.

Farebné kráľovné a ich gardedámy

A tak sa tešme, že roku 2016 budú vládnuť dve pastelovky – ružová Quartz a modrá Serenity, ktorým na chrbát dýcha ďalšia osmička v podaní

  • broskyňová Echo
  • tmavomodrá Snorkel
  • jemne žltá Buttercup
  • jemne akvamarínová Limet Shell
  • svetle fialková Gray
  • svetločervená Fiesta
  • svetlo kávová Iced Coffee
  • stredne zelená Flash

Colour Institute Pantone volil pastelovo ladenú zostavu pre rok 2016 cielene – pre akési posilnenie pokoja, pohody, jemnosti a harmónie v životoch a bytí každého človeka. Farebná škála roku 2016 má teda evokovať pokojnú vyváženosť, cit s dôrazom na tú jemnejšiu a krajšiu stránku ľudskosti.

Zdroj foto: Pantone.com

Štítky: farba roku 2016, farby pre rok 2016, farby na rok 2016, farby 2016