Nielen modrá je dobrá, ale aj čierna - obzvlášť v lete!

Nielen modrá je dobrá, ale aj čierna - obzvlášť v lete!

Kategórie: Dámske oblečenie, Plavky, Dámske šaty, Oblečenie - eshopy, Pánske oblečenie, Topy, tričká, tielka

Letné veselé farby, ktorým dominuje modrá, oficiálna farba farebného spektra pre leto, môžete smelo doplniť o čiernu.

Kombinácia s čiernou je v odevoch celkom bežná vec, menej už sa využíva čierna na celý outfit. Pre jedného je táto farba príliš smutná, pre druhého je zaradená do klasiky, ktorá pre rozmarné letné dni je nevhodná a upätá. Nemýľte sa! Čierny letný outfit môže byť nielen príjemný, ale tiež IN!

Šik tajle v čiernej

Čierna farba totiž príjemne zoštíhľuje siluetu a je štýlovo elegantná. A ladí nielen s inou farbou, ale aj s opálenou pokožkou. Navyše má tú výsadu, že je farbou neutrálnou, čo znamená, že s ňou neprerobíte, ba naopak, môžete len získať. Predsudky, že vám v čiernej bude letnom sparne horúco, nie sú na mieste. Nie nadarmo sa obyvatelia púští do nej halia celí. Iste vedia, prečo práve čierny odev ich najviac ochráni pred horúčavou. Ona totiž čierna farba síce priťahuje slnečné lúče, ale zároveň ich pohlcuje a ďalej na vašu kožu ich nepustí.

MarlaMorri / Flickr.comMarlaMorri / Flickr.com

Všade a vždy

Čierne plavky sú bežnou záležitosťou, nech sú to jednodielne, dvojdielne, tankiny, alebo aj bikiny. Tak prečo si ju nedopriať aj v inom outfite, než na pláži a pri vode? Ak máte čiernu radi a vo svojom šatníku početné kúsky v tejto farbe, máte tento rok vyhrané! Nielen modrá je dobrá, ale aj čierna – obzvlášť v lete!

Stálice módy

Čierna má vo svete módy doslova neotrasiteľnú pozíciu, veď malé čierne (koktejlky a spoločenské šaty) sú stále v kurze, aj po rokoch, rovnako tak klasika kostýmu či pánskeho obleku v čiernom stále frčí. A nájdeme ju tento rok v outfitoch mnohých popredných návrhárov, tak prečo ju nechať zaháľať len na módnych mólach prehliadok, keď ju možno bez obáv vypustiť na ulicu? Skúste ju pri bazéne, na prírodnom kúpalisku a na pláži – skrátka pri vode! Vyjdite v nej do práce, na prechádzku, na zraz s rodinou či priateľmi, alebo na posedenie na lavičke, a na nákup – proste do ulíc. A pri cvičení je čierny športový outfit neprekonateľný – „zneviditelňuje“ škvrny od potu a pekne zjednocuje siluetu tela.

MaeganTintarri / Flickr.comMaeganTintarri / Flickr.com

Malý mínus

Snáď len malá nevýhoda čiernej tkvie vo fakte, že časom odtieň čiernej prechádza do sivej a stráca hĺbku. Tomu sa dá dosť dobre predísť tým že čierne kúsky nebudete po vypraní sušiť na slnku, prípadne prežehlíte handričkou namočenou v octovom roztoku s vodou v pomere 1: 3.

Úvodný obrázok: CarlaOssa

Štítky: čierna, dobrá, outfit, módna, farba