Máte veľkosť XXL? Aké nosiť šaty a sukne

Máte veľkosť XXL? Aké nosiť šaty a sukne

Kategórie: Dámske oblečenie, Dámske šaty

Ženy a dievčatá s veľkosťou XXL to nemajú s obliekaním jednoduché. V kamenných obchodoch sa síce nájde pár kúskov pre moletky, ale pekné väčšinou nebývajú. S internetovými obchodmi je to už lepšie. Chystáte sa nakúpiť si pár handričiek vo svojom obľúbenom internetovom obchode? A neviete čo? Leto je tu, takže je to jasné – šaty a sukne. Aké sú vhodné pre moletky?

Sukne a šaty pre moletky

Hoci máte dosť kíl navyše nemusíte sa vyhýbať sukniam a šatám. Musíte len vybrať ten správny tvar, dĺžku a farbu. Takže ideme na to. K minisukniam sa radšej ani nepribližujte, tie by vám rozhodne dobrú službu neurobili. Vyhnite sa aj sukniam, ktoré končia v polovici lýtok, nie sú pre vašu postavu vhodné. Tento typ je teda tiež tabu. Skúsiť ale môžete sukňu, ktorá má dĺžku asi 5 – 7 cm pod kolená. Možno sa vám to nezdá, ale táto dĺžka predlžuje postavu a tým vás trochu zoštíhli. Kúpiť si môžete aj maxi sukňu, ktoré pristanú predovšetkým vyšším ženám.

zdroj: Benoit Champagne / flickr.comzdroj: Benoit Champagne / flickr.com

Podobné s drobnými kvietkami vo väčších veľkostiach zoženiete tu za 90 €.

Čo sa týka tvaru siahnite po puzdrovej sukni, ktorá vytvaruje boky. Fajn je aj áčková sukňa, ktorá zakryje široké stehná. Na leto sú všeobecne vhodné skôr voľnejšie, rozviate a vzdušné kúsky.

Farby a vzory

Aj v prípade, že vyberiete správnu dĺžku a tvar sú tu ešte faktory, ktoré celé vaše snaženie môžu zničiť. Musíte totiž zvoliť tiež správnu farbu a prípadne aj vzor. Nie je tak úplne pravda, že by moletky mali nosiť len tmavé farby. Je leto a čierna alebo iné tmavé farby sa k nemu veľmi nehodia, hoci zoštíhľujú. Báť sa nemusíte ani pastelových farieb. Čomu sa ale určite vyhnite sú neónové odtiene, ktorými by ste len zbytočne zvýraznila a upozornila na svoje nedostatky.

zdroj: Camile Aldriene Bañeza / flickr.comzdroj: Camile Aldriene Bañeza / flickr.com

Ak neveríte zvislým prúžkom, spoľahnite sa na šaty s kontrastnými panelmi. Nájdete ich tu za 56 €.

Ak nechcete jednofarebné šaty, ale dávate prednosť skôr vzorovaným, potom si dávajte veľký pozor. Vždy sa držte jemných a striedmych vzorov, skúsiť môže aj zvislé prúžky (nikdy nie vodorovné). Najhoršou možnosťou pre majiteľky kyprých tvarov je obliecť veľké vzory. Napríklad veľké kvety vás len opticky zvýraznia a zväčšia.

Úvodný obrázok: Dee ♥ / flickr.com

Štítky: dámske šaty, dámske sukne