Dámske legíny

Dámske legíny

Kategórie: Dámske oblečenie

Dámske legíny sa dostali do nášho povedomia ako športový kúsok oblečenia, ktorý radi nosíme na aerobic, na bežecký tréning alebo na prechádzku na bicykli. Pre niektorých športovcov hrajú legíny úlohu funkčnej spodnej bielizne pre zimné športy, pri ktorých potrebujú udržiavať teplotu tela pre vysoký výkon. Teplo zaisťujú špeciálne mikrovlákna a tiež preto patria tieto výrobky medzi drahšiu skupinu oblečenia.

Dámske legíny ale môžu byť aj doplnkom krajkovej spodnej bielizne, keď sú vyrobené z pančuchového materiálu s priehľadným efektom. V predajniach nájdeme celé krajkové legíny alebo len čiastočne, v lesklom aj matnom vzhľade.

Módny trend

Teraz sú legíny hlavne módnou záležitosťou. Sebavedomé ženy môžu legíny kombinovať s kraťasmi, sukňou alebo tunikou. Vďaka elastickému materiálu, či už bavlny alebo umelých vlákien, vyzerá ženská postava v legínach vždy skvele. Legíny sú pohodlné, originálne a sexy. Najobľúbenejššia je 3/4 dĺžka nohavíc, ale kto je menšej postavy, mal by si obliecť skôr dĺžku nad kolená. Prevedenie legín je jednoduché avšak s jemnými detailmi je dosiahnuté skvelého efektu. Na nohaviciach sa často objavuje rozparok alebo čipka. Čo sa týka výšky pása, pre športovú aktivitu je vhodnejší vyšší pás, ktorý zaistí pohodlie, a do mesta je naopak krajší bokový strih. V škále farieb máme široký výber, k dostaniu sú jednofarebné prevedenia v mnohých odtieňoch, ale aj vzorované materiály pre odvážnejších. Tak hurá do toho. Buďte originálny!

Fotky sú čerpané zo stránok www.puncocha.cz, www.redraven.cz, internetovy-obchod.msbox.cz

Štítky: dámske legíny, lesklé legíny, kožené legíny, vinylové legíny