Aké okuliare su pre vás vhodné?

Aké okuliare su pre vás vhodné?

Kategórie: Ostatné

Premýšľate o kúpe nových okuliarov? Než zájdete do obchodu mali by ste si zistiť, aký máte typ tváre a podľa toho okuliare vyberať. Ako na to?

Guľaté tváre

Ak je vaša tvár približne rovnako dlhá ako široká, máte plnšie líca a jemnejšie črty, potom ste majiteľom okrúhlej tváre. Vo vašom prípade je dobré zvýrazniť črty, preto vyberajte hranaté alebo lomené obruby. Ak zvolíte výrazný horný rám okuliarov odvediete pozornosť k hornej polovici tváre. Malým obrubám sa vyhýbajte.

pre okrúhlu tvár sú vhodné hranaté okuliare; zdroj: bryledodomu.czpre okrúhlu tvár sú vhodné hranaté okuliare; zdroj: bryledodomu.cz

Oválna tvár

Taký typ tváre je označovaný ako vyvážený a teda ideálny. Ak máte vystúpené lícne kosti a bradu o niečo málo užšiu ako čelo, gratulujeme vám k ideálnej tvári. Vy si môžete dovoliť takmer všetky typy okuliarov. Vyhýbajte sa len tým, ktoré sú príliš veľké. Pre zvýraznenie rysov vyberte hranaté okuliare.

Hranatá tvár

Tento typ tváre sa vyznačuje tým, že je rovnako široký ako vysoký, disponuje silnou spodnou čeľusťou, širokým čelom a hranatou bradou. Ak máte tento typ tváre, siahnite po oválnych alebo okrúhlych obrubách. Stránice (nožičky) by mali byť uchytené úplne hore alebo uprostred. Nevoľte hranaté alebo obdĺžnikové obruby, vašu už tak výraznú tvár by tieto obruby ešte zvýraznili. Tiež sa vyhnite výrazným farbám v spodnej časti okuliarov, upozorňovali by ste tým na vašu hranatú bradu.

oválne okuliare; zdroj: 123bryle.czoválne okuliare; zdroj: 123bryle.cz

Podlhovastá tvár

Hranatejšia tvár, ktorá je dlhšia ako širšia. Typické sú vysoko umiestnené lícne kosti a vysoké čelo. Tu siahnite po vysokých obrubách, ktoré vytvoria dojem kratšej tváre alebo široké okuliare, ktoré vašu tvár opticky rozšíria. Pre rozšírenie sú dobré aj výrazné stránice, ktoré môžu byť nejako zdobené alebo mať nápadnú farbu. Vyhýbajte sa malým obrubám.

Srdcovitá tvár

Od malej, úzkej brady sa tvár rozširuje k výrazným lícnym kostiam až k širokému čelu. Ak je to váš prípad skúste obruby s výraznou spodnou časťou, ktoré rozšíria spodnú časť tváre. Ak chcete zjemniť široké čelo voľte úzke obruby.

Úvodný obrázok: 123bryle.cz

Štítky: okuliare