Nebojte sa metalických odleskov!

Nebojte sa metalických odleskov!

Kategórie: Dámske oblečenie, Legíny, Tašky a kabelky, Topy, tričká, tielka

S metalickými odleskami rozhodne zažiarite – a to doslova. Možno sa bojíte, že sú príliš odvážne. Ale rovnako ako napríklad u kože platí, že sa nemusíte do tohto módneho trendu obliecť celé od hlavy k päte. Vlastne to určite nerobte. Ako sa obliecť do metalických odleskov, aby vám to pristalo?

Menej je niekedy viac

Možno vám metalické odlesky pripadajú vhodné skôr na ples alebo párty. Ale ak viete, ako na to, môžete si nejaký ten kúsok vziať pokojne do mesta, na rande aj do školy alebo práce. Môžete začať s nejakým menším nenápadnejším doplnkom – napríklad kabelkou alebo topánkami. Ak sa vám tento štýl zapáči môžete „pritvrdiť“ a obliecť si metalický top, sukňu alebo legíny. Nikdy sa ale neobliekajte do metalických odleskov celá. Vyzeralo by to komicky.

metalická kabelka; zdroj: lindex.com

Pozor na strih

Tieto metalické látky majú jednu nevýhodu. Ak siahnete po nevhodnom strihu, pridajú vám navyše pekných pár kíl. To teda platí hlavne u nohavíc a sukní. Takže najskôr vyskúšajte a ak sa v danom kúsku nebudete cítiť, nekupujte ho. Verte, že doma pred zrkadlom to lepšie nebude.

strieborné legíny pre dokonalé postavy; zdroj: damske-obleceni.com

Zlato alebo striebro?

Tu sa názory módnych expertov trochu rozchádzajú. Teda látky sú v poriadku zlaté aj strieborné. Ide o ich kombinovanie. Jedni navrhujú ich mix. Napríklad zlaté nohavice a strieborná listová kabelka. Druhí sú zástancami použitia vždy len jednej z týchto farieb. Napríklad obliecť zlatú sukňu, zlaté lodičky a doplniť už len jednoduchým bielym topom.

metalické topánky; zdroj: socialvixen.com

S akými farbami kombinovať?

Či už sa jedná o zlatú, striebornú alebo bronzovú, musíte ich skombinovať s ďalšími kúskami outfitu. Nebojte sa toho. Určite neurobíte chybu, keď siahnete po bielej alebo krémovej farbe. Napríklad zlatá vyzerá s bielou alebo krémovou výborne. Môžete samozrejme vyskúšať aj niečo odvážnejšie. Ale je nutné to najskôr dobre premyslieť a vyskúšať pred zrkadlom.

Úvodný obrázok: fashiondays.sk

Štítky: dámske oblečenie