Ako oživiť zimný šatník?

Ako oživiť zimný šatník?

Kategórie: Dámske oblečenie

Zima sa pomaly blíži. A preto je ten správny čas zamyslieť sa nad zimným šatníkom. Máte naozaj všetko, čo je pre zimné obdobie potrebné?

1. Pletená čiapka

Patríte medzi tie, ktoré čiapky neznášajú, pretože máte pocit, že vám nepristane? Nezmysel! Kúpte si pletenú čiapku, ktorá je tento rok takmer nutnosťou. Vyberte takú, ktorá sa bude hodiť ku kabátu, ale aj ku športovej bunde. Až pôjdete napríklad na hory lyžovať, budete za ňu vďačná.

pletená čiapka; zdroj: obchod.anytra.czpletená čiapka; zdroj: obchod.anytra.cz

2. Pončo alebo plášť s kapucňou

Pončo asi poznáte a ak nie, viac si môžete prečítať tu. Plášť s kapucňou je ale celkom nová záležitosť, takže ste o ňom možno ešte nepočuli. Ide o kabátik, ktorý je ponču veľmi podobný. V prednej časti je ale plášť s kapucňou rozhalený, alebo na zapínanie a disponuje tiež prestrihmi na ruky.

3. Kožené rukavice

Ak ste zvyknuté nosiť pletené palčiaky alebo prstové rukavice, nechajte ich v skrini. Pre tohtoročnú zimu si zaobstarajte kožené rukavice. Sú šik, dodajú vám šmrnc, ale aj zahrejú.

flanelová košeľa zahreje; zdroj: zoot.czflanelová košeľa zahreje; zdroj: zoot.cz

4. Flanelka

Flanelové košele boli hitom po celý rok. Prečo si ich teda neobliecť aj v zime, kedy vás budú dobre hriať. Ak máte nejakú schovanú v skrini ešte z čias jej najväčšej slávy, hneď choďte skontrolovať či je ešte použiteľná. A ak bude kockovaná, je to úplný poklad.

5. Kožuch

Samozrejme hovoríme o umelej kožušine. Kožúšky vyzerajú luxusne a vkusne. A ak vás má v zime niečo naozaj zahriať – potom kožuch. Ak je pre vás kabát príliš, skúste napríklad vestičku, s ktorou urobíte tiež parádu.

6. „Tunel“ čiže tunelový šál

Tunel alebo tiež nákrčník sa odlišuje od šálu tým, že je spojený. Teda nemá žiadny koniec. Omotá sa okolo krku a navyše sa dá omotať aj cez hlavu. To je super, keď zabudnete čiapku alebo vás prekvapí silný studený vietor.

tunelový šál; zdroj: dodys.cztunelový šál; zdroj: dodys.cz

7. Poriadny sveter

Zima sa bez poriadneho teplého a huňatého svetra jednoducho nezaobíde. Ale nemusíte si ho nechať len na svah alebo na horskú chatu. Pokojne ho vyvetrajte v meste.

Úvodný obrázok: delmas.cz

Štítky: čiapky, rukavice