Ako vybrať a starať sa o pančucháče?

Ako vybrať a starať sa o pančucháče?

Kategórie: Dámske oblečenie

Pančucháče niektoré z nás neznášajú a druhé ich milujú. Niekedy nie sú úplne pohodlné – rolujú sa, utekajú očká, zarezávajú sa. Ale opticky predlžujú nohy a pomôžu zakryť aj nejaký ten nedostatok na tele. A ak si chcete vziať v zime sukňu alebo šaty, nezaobídete sa bez nich.

1. Vyberte správnu veľkosť

Správna veľkosť je základ. Nekupujte ani menšie ani väčšie. Nevýhodou samozrejme je, že si ich v obchode nemôžeme vyskúšať. Musíte veriť tabuľke na škatuľke. Držte sa svojej konfekčnej veľkosti. Ak si nie ste isté, kúpte radšej o číslo väčšie.

2. Pančucháče majú viac strihov

Aj u pančucháčov môžete vyberať medzi strihmi. Môžete voliť nižší strih aj vyšší strih. V obchodoch nájdete aj pančuchy sťahovacie, tvarovacie alebo dokonca s push-up efektom. Existujú aj strihy priamo pre tehotné ženy, ktoré sú vhodné aj pre silnejšie ženy. Ak rada nosíte topánky s otvorenou špičkou, máme pre vás dobrú správu. Dostať sú totiž aj pančuchy s voľnou špičkou.

bokové pančucháče; zdroj: luxusnipuncochy.eubokové pančucháče; zdroj: luxusnipuncochy.eu

3. Ako ich správne obliecť?

Máte problém s tým, že sa vám pančuchy zle obliekajú a trhajú sa? Obliekajte ich v sede. Pred tým sa uistite, že na rukách nemáte žiadny šperk, ktorý by ich mohol roztrhnúť. Potom ich opatrne natiahnite na nohu a prechádzate hore asi do polovice lýtok. Špičku nechajte trochu voľnejšiu, aby ju nemohol prerezať necht. Potom sa môžete zdvihnúť a pančucháče veľmi opatrne vytiahnete cez stehná až do pása.

4. Pozor na pranie

Poškodiť pančucháče môžete aj pri praní v práčke, ale neznamená to, že by sa v práčke prať nedali. Len ich nikdy neperte na viac ako 40°C, vysoké teploty ničia elasticitu vo vláknach. Tiež použite nejaký šetrnejší prášok, taký v ktorom periete napríklad spodnú bielizeň.

pančuchy vhodné do topánok s otvorenou špičkou; zdroj: luxusnipuncochy.eupančuchy vhodné do topánok s otvorenou špičkou; zdroj: luxusnipuncochy.eu

5. Oko? Čo s ním?

Ak je niekde, kde ho zatiaľ nevidieť, môžete to vyriešiť. Nastriekajte na dierku lak na vlasy alebo ho potrite bezfarebným lakom na nechty. Zastaví sa tým, aby oko utekalo ďalej.

Úvodný obrázok: luxusnipuncochy.eu

Štítky: pančuchy, pančucháče