Nielen zimný outfit - minisvetre v akcii

Nielen zimný outfit - minisvetre v akcii

Kategórie: Dámske oblečenie

Aj k úplne zimnému outfitu možno použiť bolerko s rukávmi, alebo samotné rukávniky. Miniatúry svetríkov patria nielen k zimným outfitom, ale tie krásne doplnia.

Bolerka a rukávniky sú stále módnym doplnkom celkového outfitu. Aj toho zimného. Hoci sa môže zdať, že tento „chatrný kúsok“ odevu nás nezahreje, ak sa pod neho správne oblečieme a všetko vhodne zladíme a doplníme ďalšími drobnosťami, pôsobí v zimnom čase veľmi nevšedne, vzdušne a mladistvo.

JasmineSolveires/Flickr.comJasmineSolveires/Flickr.com

V mnohých variantoch

Bolerka a rukávniky sú totiž dostať v najrôznejších farbách, strihoch, prevedeniach a materiáloch. Preto si vyberie podľa svojho štýlu aj vkusu celkom určite každá z nás. Ideálne je keď sa zásobíme hneď niekoľkými kúskami v odlišnom spracovaní a potom ich môžeme rôzne kombinovať a vytvárať nové a nové outfity, oblečenie na každý deň – do práce, na voľný čas, do spoločnosti, na večierok či párty. K spoločenským príležitostiam ako sú svadby, plesy či malé večerné sú bolerka či rukávniky vo vhodnom materiály a strihu jedinečnou voľbou.

V každom veku

Nielen slečnám a mladým mamičkám, ale tiež ženám 40+ na zimu určite tento variant svetríka odporúčam. Práve tento ľahučký kúsok á la sveter môže byť riešením ľahkého zahriatia. Možno ho ľahko vyzliecť, prípadne sa v ňom natoľko nespotíte, ako v klasickom dlhom a hrubom zimnom svetre. Vďaka savosti materiálu a minimálnej tvorbe škvŕn od potu, sú vhodné všetky priadzové, vlnené a pletené pulóvre a svetríky. Bolerka s dlhými rukávmi a samotné rukávniky sa medzi nimi ukazujú ako ideálnym a skutočne „odľahčeným“ riešením.

JorgaKortek/Flickr.comJorgaKortek/Flickr.com

Malé a príjemné

Ich veľkou devízou je príjemná skladnosť, nezaberú totiž príliš miesta ako klasický sveter, a tak keď ich zložíme, nájde sa vždy miesto, kde ich odložiť. A v čase, keď sú IN veľké kabelky je to obzvlášť jednoduché. Tiež cenovo sú náklady na bolerko a rukávniky nižšie ako u štandardného svetra. A kombinovateľnosť je doslova neobmedzená, fantázii sa medze nekladú a v súčasnosti bolerká a rukávniky „idú“ skutočne ku všetkému.

Bolerko a rukávniky sú totiž vkusným doplnkom ako k šatám, tak k širokým nohaviciam a rifliam aj k úzkym legínam. Sú vhodné v zime cez šaty, jednoduché tričko s dlhým rukávom, na rolák, k tunike s legínami, do spoločnosti napríklad cez top, pletené alebo háčkované aj ku košeli. Bolerko ani rukávniky síce nie sú horúcou novinkou, ale stále slušia a sú praktickým „zateplením“ zimného odetia a istým trafením do čierneho. Celkový outfit nielen ozvláštnia, ale dodajú mu aj jedinečný a osobitý grif.

Úvodný obrázok: Finka/Flickr.com

Štítky: zimný, outfit, minisvetre