Čo si vybrať na vianočný večierok?

Čo si vybrať na vianočný večierok?

Kategórie: Dámske oblečenie, Dámske šaty, Dámske topánky, Tašky a kabelky

Nielen bývanie a interiéry dostávajú vianočný šat. Aj ľudia sa obliekajú do vianočných a slávnostných odevov. To preto, že vianočný čas nie je len adventným časom a dobou darčekov, ale aj mnohých kultúrnych podujatí, párty a posedení s priateľmi. A čo si na také príležitosti obliecť?

Vianočné večierky, párty a stretnutia s priateľmi sú príjemnou a veľmi obľúbenou súčasťou Vianoc. A tak nie je od veci, vedieť čo na seba a ako sa na akcie pripraviť. Čo teda mať v šatníku na podobné príležitosti?

Formálny vianočný večierok

Výber outfitu na vianočný večierok závisí predovšetkým na type spoločnosti, pre ktorú je usporiadaný. Teda na neformálny večierok s priateľmi si oblečiete úplne niečo iné, než na firemnú akciu s predstaviteľmi podnikového vedenia. A ak ste sami súčasťou vedenia, je celkový outfit dôležité dobre vyladiť.

Alpha/Flickr.com

Alpha/Flickr.com

Elegantná klasika

Nikdy nevyjde z módy a zostáva IN elegantná klasika. Tou sú malé čierne, ktoré stále patria medzi stálice módy. Malé čierne sú trvalý a nestarnúci módny štandard a klasika, ktorá síce neprekvapí, ale ani nezahanbí. Ba naopak, môže byť tou najlepšou voľbou a uchvátiť. Tento typ šiat bude stále v kurze.

Ako vybrať malé čierne?

Vyberať by každá žena mala podľa svojej postavy, typu a samozrejme svojho vkusu. Malé čierne sú preto veľmi vhodnou alternatívou na firemný večierok a spoločenskú akciu formálnejšieho charakteru. Sú to väčšinou jednoduché čierne šaty, väčšinou s rukávmi (dlhým krátkym, či ¾), ale aj bez nich, či na ramienka. Často s malou efektnou ozdobou vo forme čipky, aplikácie, či iným zaujímavým detailom. Tým môže byť aj samotný doplnok šiat ako je opasok, brošňa, hodinky, či šperk. Šaty by mali mať dĺžku podľa typu akcie – na malú firemnú párty možno voliť aj mini, na viac spoločenskú podnikovú akciu sú ideálne malé čierne v dĺžke nad kolená. Tie sú tiež akýmsi univerzálnym riešením, ak neviete čo je najlepšie.

AnnaCulo/Flickr.com

AnnaCulo/Flickr.com

Listová kabelka, či malá kabelka na retiazke

K malým čiernym neodmysliteľne patrí malá kabelka – lístoček, alebo v súčasnosti „frčia“ malé kabelky veľkosti listových kabeliek na retiazke, ideálne korešpondujúce so šperkami a doplnkami šiat. A farba listovej kabelky, či kabelky na retiazke? Vhodná je čierna, strieborná alebo zlatá – to je závislé podľa zvolených ostatných doplnkov k šatám.

Menej je viac…

K outfitu nepreháňame líčenie, tu platí sprofanované „menej je niekedy viac“. Vhodný teda je decentný a taký prirodzený make up, kedy len jemne zastrie nedostatky pleti, zvýrazníme jemne a skromne oči, a samotnou bodkou líčenia je samozrejme správny rúž, ideálne rubínový, tmavo červený či červený.

AwartaPhotos/Flickr.com

AwartaPhotos/Flickr.com

Neformálne, na párty

Na akcii menej formálneho, alebo úplne neformálneho charakteru si možno dovoliť omnoho „odviazanejší“ outfit, ktorým môžu byť nielen rôznofarebné šaty, blúzky, sukne, ale povolené sú aj nohavice.

Farby a farbičky…

Veľmi žensky a doslova ako femme fatale budete pôsobiť v červenej farbe. A uspejete nielen u opačného pohlavia, ale obdiv získate u všetkých. K červeno ladenému outfitu – šatám, sukni, blúzke – sú veľmi vhodné zlaté doplnky. A keď k tomu pridáte ešte čierne lodičky, bude to dokonalé, ale veľmi IN sú aj zlaté páskované črievičky. Do takejto spoločnosti môžete vyraziť aj v iných farbách. Prím hrajú tento rok odtiene béžovej, všetky odtiene hnedej a modrej, často tiež strieborné, zlaté či flitrované a štrasom zdobené kúsky.

EwaRinaldi/Flickr.com

EwaRinaldi/Flickr.com

A povolené sú aj nohavice, v ktorých dominujú voľné, pohodlné a ležérne pôsobiace kúsky so širokými nohavicami. V dobre strihaných nohaviciach a blúzke uspejete takisto. A veľmi módnym, sexy a originálnym outfitom sú tento rok overaly, ktoré pôsobia elegantne a zároveň sú nevšedným typom spoločenského outfitu.

DaveTada/Flickr.com

DaveTada/Flickr.com

Voľné pole

Samotnou kapitolou sú potom veselé, bujaré, odviazané a maškarné večierky, kam možno prísť doslova v čomkoľvek. Na takých párty akciách sa oufit nijako zvlášť nerieši. A tak tu nie je nijako obmedzená kreativita ani spoločenská etiketa.

Úvodný obrázok: Univers/Flickr.com

Štítky: vianočné, párty, večierok, disco, formálne, spoločenské