Aký si kúpiť kabát pre zimu 2014/2015?

Aký si kúpiť kabát pre zimu 2014/2015?

Kategórie: Dámske oblečenie

V zime sa bez kabáta nezaobídete. Kabát nie je lacná záležitosť, preto by ste si mali vybrať taký, ktorý vám vydrží pár sezón. Vyberajte teda podľa aktuálnych módnych trendov, samozrejme sa tiež musí páčiť vám, ale dôležitá je aj funkčnosť.

Čo je dôležité?

Dôležitý je materiál, strih, dĺžka, farba, ale aj cena. Skvelé sú vlnené alebo kašmírové kabáty, ktoré vás dobre chránia pred zimou aj v tých najväčších mrazoch, zlé nie sú ani podšívky vyplnené perím. Čo sa týka farby platí, že s čiernou nemôžete urobiť chybu. Na druhej strane nie je ani zlý nápad si šedé jesenné a zimné počasie spríjemniť nejakou tou výraznejšou farbičkou. Čo napríklad žltá, oranžová alebo zelená?

fialový kabát; zdroj: veraal-shop.czfialový kabát; zdroj: veraal-shop.cz

Aký strih a dĺžku vybrať?

Strih vyberajte podľa toho, čo je práve v kurze, ale zároveň vám musí kabát dobre sedieť. Ak kúpite o kúsok väčší, nie je to na škodu. Môžete si pod neho vziať ešte poriadne teplý hrubý sveter.

Zamyslite sa tiež nad tým, ako dlhý kabát si môžete dovoliť. Platí pravidlo, že čím vyššia postava, tým dlhší kabát si môžete zadovážiť. Ak ste teda príliš nevyrástli na dlhý kabát pod kolená zabudnite. Pre menšie postavy sa hodia kratšie modely. Ak máte väčšie prsia alebo bruško voľte voľnejší strih. Zabudnite tiež na pásiky a vypchávky. Ani príliš ozdobné kúsky nie sú to pravé pre vás.

kabát s dĺžkou po kolená; zdroj veraal-shop.czkabát s dĺžkou po kolená; zdroj veraal-shop.cz

Ak máte užšie ramená a širšie boky, kúpte si napríklad kabát s výrazným golierom, ktorý hornú polovicu tela opticky rozšíri. Ak máte opačný problém – teda široké ramená a úzky pás – voľte kabáty strihané do áčka s opaskom.

Dôležitá je aj dĺžka rukávov

Toto veľa žien nerieši, ale mali by. Pri skúšaní kabátu vzpažte. Rukáv by nemal odhaľovať zápästie. Potom dajte ruky pozdĺž tela. V tejto polohe by mal okraj rukáva dosahovať do prvej štvrtiny dlane.

čierny klasický kabát; zdroj: veraal-shop.czčierny klasický kabát; zdroj: veraal-shop.cz

Úvodný obrázok: veraal-shop.cz

Štítky: kabát dámsky, kabát zimný