Šaty a sukne môžete nosiť aj v zime. S čím?

Šaty a sukne môžete nosiť aj v zime. S čím?

Kategórie: Dámske oblečenie, Dámske šaty

Leto je už pre tento rok nenávratne preč. Takže sukne a šaty môžete pomaly začať vkladať do skrine. Ale počkať! Je to naozaj nutné? Nebolo by možné ich nosiť aj cez zimu, samozrejme bez toho, aby sme zamrzli?

Mnohé ženy nemajú nohavice v obľube a najradšej by celý rok nosili len sukne a šaty. V zime sa to možno zdá nemožné, ale zas tak veľký problém to nie je. Stačí len vedieť, aké časti oblečenia mať po ruke, aby ste boli v teple aj v naozaj krutých mrazoch.

šaty s hviezdami; zdroj: satysukne.czšaty s hviezdami; zdroj: satysukne.cz

Legíny, pančuchy a podkolienky

Vlnené legíny alebo pančuchy sú naozaj skvelým prostriedkom k tomu, aby ste sa zahriali. A keďže sa predávajú v rôznych farbách, môžete aj trochu experimentovať v kombinovaní. Čo napríklad čierne legíny s fialovými šatami alebo naopak? Ak si vezmete rovnaké šaty, ale inú farbu legín, bude váš outfit vyzerať vždy trochu inak. Je možné tiež využiť podkolienok. Môžete ich nasadiť na pančucháče aj na holú nohu, ale radšej voľte prvý variant, aby vám „neťahalo“ pod šaty. Z toho by ste mohli mať nepríjemné zdravotné problémy. Pod šaty si pokojne môžete obliecť aj tesné džínsy.

šaty s dlhým rukávom; zdroj: satysukne.czšaty s dlhým rukávom; zdroj: satysukne.cz

Teplé topánky

Aby vám nebola zima od zeme, je dôležité mať zateplené topánky. Či zvolíte podpätok alebo plochú podrážku je na vás, ale povedzme si na rovinu, že podpätok je v zime dosť nepraktická záležitosť. Voľte teda radšej nízku alebo úplne plochú podrážku, môžete tým predísť nepríjemnostiam, ako je napríklad pád na zľadovatenom chodníku. Topánky by mali byť vysoké, pokojne až po kolená alebo nad ne. Do topánok môžete obliecť aj dlhé ponožky.

šaty, ktoré vás zahrejú; zdroj: satysukne.czšaty, ktoré vás zahrejú; zdroj: satysukne.cz

Pletené šaty pre „zamrznuté“

Patríte medzi tie ženy, ktorým je zima aj v lete, ale napriek tomu by ste chceli nosiť šaty v chladnom počasí? Zvoľte pletené šaty. Kúpte si také, ktoré nemajú príliš veľké dierky a najlepšie s dlhým rukávom. Ak takéto nezoženiete, kúpte si ešte napríklad bolerko alebo tričko s dlhým rukávom, ktoré sa oblečie pod šaty.

Úvodný obrázok: satysukne.cz

Štítky: šaty, dámske šaty