Tankiny - plavky pre každú postavu

Tankiny - plavky pre každú postavu

Kategórie: Plavky

Niektoré sa tešia na leto keď pôjde k moru, alebo že budú relaxovať pri bazéne doma alebo na kúpalisku a opaľovať sa. Ale pre niektoré je predstava, že si na seba budú musieť vziať plavky – nočná mora. Tým môžu práve aspoň trochu pomôcť tzv. tankiny. Napriek tomu, že môžu pomôcť schovať nejaké to sadlo, väčší zadoček, nie sú primárne určené tým ktoré majú nejaké nedostatky. Vyzerajú krásne aj na štíhlych a bezchybných telách.

tankiny; zdroj: modino.cztankiny; zdroj: modino.cz

Ako vyzerajú tankiny?

V podstate ide o dvojdielne plavky, ktoré sa vyrábajú väčšinou zo Spandexu, bavlny alebo lycry. Rozdiel medzi dvojdielnymi plavkami a tankinami je v hornom diele. Tým je podprsenka, ktorá je rozšírená a dosahovať môže až k úrovni nohavičiek, ktoré väčšinou bývajú rovnaké ako u dvojdielnych plaviek (objavujú sa aj šortky či sukne). Tieto plavky teda vyzerajú akoby ste mali na sebe tielko, ale materiál je samozrejme „plavkový“. Do módy sa tankiny dostali už na konci 90. rokov, ale obľúbené sú stále. V obchodoch aj na internete nájdete širokú ponukou čo sa týka štýlov, farieb, tvarov…

tankiny vyzerajú dobre aj na štíhlych ženách; zdroj: prodej-pradlo.cztankiny vyzerajú dobre aj na štíhlych ženách; zdroj: prodej-pradlo.cz

Aké typy tankín existujú?

Tankiny s topom uchyteným za krkom – tento typ zaisťuje pohodlie pri plážových športoch či aktivitách.

Tankiny so sukničkou – týmto typom môžete na pláži okúzliť, ale priniesť aj trochu niečo iné ako obyčajné spodné diely plaviek, ktorých je všade plno. A navyše so sukničkou môžete zakryť aj nejaký ten nedostatok, čo sa spodných partií týka. Napríklad celulitídu.

Tankiny s kraťasmi – tie sú tiež veľmi dobré pre zakrývanie problémov v oblasti zadočka či stehien.

Tankiny s kosticami – tie sú ideálne pre ženy, ktoré majú väčšie poprsie. Pre ženy s opačným problémom existujú aj tankiny s push-up efektom.

tankiny s kraťasmi; zdroj: blancheport.cztankiny s kraťasmi; zdroj: blancheport.cz

Zhrňme si dôvody pre nosenie tankín

Rozhodne medzi ne patrí pohodlie. Keď idete na toaletu, nemusíte sa celá vyzliekať. Môžete ich nosiť aj ako športový úbor na plážový volejbal a ďalšie aktivity (najlepšie typ s kraťasmi). Chránia pred spálením hornej časti tela. Tiež zakrývajú problémové partie či už horné (bruško), tak aj spodné (stehná, zadoček). Navyše ide o veľmi módny a pekný typ plaviek.

tankiny so sukňou; zdroj: blancheport.cztankiny so sukňou; zdroj: blancheport.cz

Úvodný obrázok: plavkarna.cz

Štítky: plavky, tankiny