Slnečné okuliare. Aké sú tento rok in?

Slnečné okuliare. Aké sú tento rok in?

Kategórie: Ostatné

Slnečné okuliare sú v lete nevyhnutné. A to nielen pri mori či na horách, ale aj v meste. Lúče, ktoré vám svietia do očí nie sú rozhodne príjemné. A navyše to nie je ani zdravé, pretože slnečné žiarenie škodí očiam.

Slnečné okuliare vaše oči chránia nielen pred UV, ale aj pred prachom, pieskom a inými nečistotami. V neposlednom rade sú aj skvelým módnym doplnkom. Prečo si ich teda nekúpiť? Niektorí z vás môžu oponovať tým, že vám žiadne nepristanú. To je ale chabá výhovorka. Typov slnečných okuliarov je dosť. Určite sa teda nájdu nejaké, ktoré vám pristanú.

„muchy“; zdroj: nakupnicentrum.cz„muchy“; zdroj: nakupnicentrum.cz

Vyberajte podľa tvaru tváre

Než sa začnete obzerať po typoch, mali by ste začať sama u seba. Dôležité je aký máte tvar tváre.

Pre oválny alebo srdcovitý tvar tváre sa hodia veľké okuliare, ktorým sa hovorí „muchy“, zlou voľbou nie sú ani „lennonky“. Oválnej tvári tiež pristanú hranaté okuliare. Takým univerzálnym tvarom okuliarov, ktoré pristanú takmer každému sú oválne okuliare.

Typy okuliarov, ktoré sú tento rok in

Aviatorky (pilotky)

Tieto okuliare sú v móde už niekoľko rokov, sú skrátka nadčasové. Pristanú takmer všetkým a sú vhodné k športovému, ale aj elegantnému oblečeniu. So zrkadlovými sklami vyzerajú štýlovo.

pilotky; zdroj: queens.czpilotky; zdroj: queens.cz

Wayfarer

Tieto okuliare pochádzajú už zo 60. rokov a preslávili ich hviezdy filmového plátna ako James Dean, Audrey Hepburn atď. Sú veľmi obľúbené hlavne u mladšej generácie. Trendom sezóny sú opäť zrkadlové sklá.

wayfarerky; zdroj: queens.czwayfarerky; zdroj: queens.cz

Lennonky

Asi každý vie, kto tento typ okuliarov preslávil. Nepristanú každému, ale ak práve vám áno, hneď si ich kúpte. Pre toto leto v nich budete rozhodne v kurze.

Hipsteri a nerdi

Ide o výstrelok instagramové komunity. Okuliare sú ovplyvnené 70. rokmi. Módne sú tónované sklá so sépiovým efektom, ružové sklá či drevené obruby.

Experimentujte…

Ak chcete mať niečo naozaj extravagantné alebo chcete vyčnievať, môžete zvoliť zlaté obruby alebo okuliare v tvare srdiečka či hviezdy. Môžete tiež zvoliť motýlí alebo mačací štýl, ktorý preslávila Marilyn Monroe.

srdiečkové okuliare pre odvážne; zdroj: ptakoviny.bizsrdiečkové okuliare pre odvážne; zdroj: ptakoviny.biz

Úvodný obrázok: flickr.com/Arturo Donate

Štítky: slnečné okuliare