Módnym trendom podliehajú aj ponožky!

Módnym trendom podliehajú aj ponožky!

Kategórie: Dámske oblečenie, Dámske šaty, Dámske topánky, Džínsy, Jeans, Rifle, Pánske oblečenie

Áno, nielen topánky, ale aj ponožky sú súčasťou odevu. A zdá sa, že ich druhoradá úloha pominula a vracajú sa na výslnie. Mnoho módnych návrhárov dnes začalo k svojim outfitom pridávať aj ponožky a ladiť ich farebne, prevedením a materiálom s odevom.

A u mnohých sa stali ponožky či podkolienky neoddeliteľnou súčasťou nielen plných topánok, ale aj sandálov. A aj tých na podpätkoch, lodičky nevynímajúc!

Súčasná móda je teda veľmi benevolentná a dovoľuje takmer všetko. A to aj vo sfére ponožiek. Módne trendy vyjadruje jedno slovo – sloboda. Vsádza sa na originalitu aj vlastný pocit. A rúcajú sa všetky uznávané pravidlá. A ani ponožky to neminulo. Samozrejme ponožky musia byť čisté, bez poškodenia a nie deravé. V tom sa konformita spoločnosti nezmenila – našťastie.

Retro štýl v ponožkách dnes letí, P.A.Hernandez/Flickr.comRetro štýl v ponožkách dnes letí, P.A.Hernandez/Flickr.com

Frčia neutrálne aj pestré farby a vzory

Farebná škála, spracovanie aj vzory sú na fantázii každého, kto si ponožky navlieka. A na vtipe, vnútornom pocite, alebo módnych farebných trendoch, ktoré práve frčia. A frčí zdá sa všetko. A vracajú sa aj ponožky biele – bavlnené, krajkové, azúrové.

Krátke aj dlhé, čipkované i bavlnené – aké chcete!

A v obchodoch sa takmer roztrhlo vrece s množstvom aj variabilitou ponúkaných druhov. Ponožky podkolienky, nadkolienky – všetkého je k dispozícii nadmieru, v širokej palete rôznych materiálov, dĺžok aj vzorov. Ponožky majú v súčasnosti nielen zaujímavé a trendy farby a vzory, ​​ale sú pohodlnejšie ako kedykoľvek predtým. A tak je len na vkuse kupujúceho, čo si zvolí a k čomu to priradí – či ako kontrast, alebo doladí outfit práve ponožkami v zhodnom odtieni a korešpondujúcom materiáli.

Ktokoľvek môže zvoliť v ponožkách čokoľvek, Neigh/Flickr.comKtokoľvek môže zvoliť v ponožkách čokoľvek, Neigh/Flickr.com

Ktokoľvek si zvolí čokoľvek, a to doslova

A tak súčasnosť vyhovela všetkým – tým čo radšej rezonujú takzvane tón v tóne, aj tým čo sa neboja experimentovať. Decentne budú pôsobiť nenápadné neutrálne svetlejšie ponožky, štýlovo zase pestrejšie retro, a sýto pastelové farby napríklad s prúžkami a ešte nakombinované v kontrastnej farbe k topánkam sú pre odvážlivcov. V súčasnej dobe možno ponožkami doplniť ako džínsy, dlhé a ¾ nohavice, kraťasy, šortky, tak aj sukne, alebo šaty v rôznych dĺžkach.

A čo vy? Páčia sa vám ponožky v sandáloch alebo lodičkách? Vyšli by ste tak von? A akú farbu a vzor by ste si zvolili?

Úvodný obrázok: Zirkler/Flickr.com

Štítky: Módne, ponožky, trendy, akékoľvek