Trendy dámske mikiny 2012

Trendy dámske mikiny 2012

Kategórie: Dámske oblečenie

Nákup dámskej mikiny je dôležitým rituálom, ktorému je potrebné venovať patričnú pozornosť. Teda aspoň v prípade, že chcete potenciál dámskej mikiny využiť naplno. Prečo tomu tak je? Hlavným dôvodom je to, že samotný nákup dámskej mikiny nie je len otázkou nášho vkusu a potrieb. U dámskej mikiny, viac ako u ostatného oblečenia, možno s úspechom využiť farebnú typológiu.

Dámske mikiny Nike, adidas , DC aj Roxy

Oblečenie totiž môžete vyberať podľa farebného ladenia, podľa tzv. farebnej typológie. Zaujímavú myšlienku rozdelenia žien do štyroch skupín na základe ročných období spopularizovala vo svojej knihe Carole Jackson. Dámske mikiny pre jarný typ so svetlými vlasmi vo farbe medu či slamy, s jemnou a hladkou pleťou by mali byť podľa tejto typológie biele. Čierne dámske mikiny pre tento typ vhodné nie sú. Dámske mikiny v ružovej, vínovej alebo námorníckej modrej sú vhodné pre typ letný. Tieto ženy majú popolavé vlasy s platinovým odtieňom a ich pleť je často ružová.

Žlté, oranžové, tmavo červené alebo khaki dámske mikiny sú vhodné pre jesenný typ, s tmavými hnedými vlasmi a zlatistou béžovou pleťou. Pre dámske mikiny v modrej, fľaškovozelenej, striebristo sivej alebo ružovej je vhodným typom zimný. Typ ženy s tmavými vlasmi, svetlou pleťou a jasnými a výraznými očami. Nákup dámskej mikiny sa tak stáva premysleným a veľmi komplexným aktom, v ktorom je možné využiť skúsenosti farebnej typológie. Túto typológiu nie je treba využívať len pri nákupe dámskej mikiny. Nezabudnite na ňu ani v bežnom živote.

Dámske mikiny s kapucňou?

Uvarili ste večeru, ale nie ste si stopercentne istí, že sa vydarila? Oblečte sa do žltej dámskej mikiny. Žltá totiž podporuje chuť do jedla a stimuluje trávenie. Máte v skrini fialovú dámsku mikinu? Bude sa hodiť pre opačný prípad. Až sa vám nebude chcieť variť vôbec, oblečte si fialovú variantu. Táto farba totiž chuť k jedlu naopak zmenšuje.

Či už uvažujete o nákupe novej dámskej mikiny, zimnej čiapky alebo zimnej bundy, určite sa vám bude znalosť typológie a farieb hodiť.

Štítky: mikiny, dámske mikiny, mikiny pre dievčatá, mikiny s kapucňou, Tracktop