Detské zimné oblečenie: Funkčnosť a kvalita nadovšetko

Detské zimné oblečenie: Funkčnosť a kvalita nadovšetko

Kategórie: Oblečenie - eshopy

S koncom leta prichádzajú nám dobre známe starosti. Sychravé počasie a stále nižšie a nižšie vonkajšie teploty si vyžadujú primeranú reakciu. Či už sa budeme pripravovať na blížiace sa zimné obdobie akokoľvek, jednu vec nemožno za žiadnych okolností podceniť, a tou je samozrejme výber správneho zimného oblečenia. Zvlášť dôležitá je táto téma v prípade detí. Detské zimné oblečenie musí vzhľadom k vyššej náchylnosti našich potomkov spĺňať mnohé pravidlá. Je to predovšetkým funkčnosť a kvalita materiálov, ktoré rozhodujú o tom, či sa deti budú vo svojom oblečení cítiť pohodlne a či ich ochránia pred nástrahami, ktoré zimné radovánky sprevádzajú.

Najmä vrchnú vrstvu zimného oblečenia, teda bundy, oteplovačky či kombinézy je nevyhnutné voliť tak, aby boli dobre zateplené a nepremokavé. Toto je základné pravidlo, ktorého by sa každý rodič mal pridržiavať. V stávke totiž nie je nič iné ako zdravie detí, ktoré vedia pekne potrápiť aj dospelých. Aby oblečenie dobre odolalo snehu, vode, vetru i chladu, musia byť použité na výrobu kvalitné materiály. Funkčnosť potom zabezpečia takzvané zátery či špeciálne membrány. Kým výroba prostredníctvom záteru je lacnejšia a spoľahlivo vode odolná, už toľko nestačí v priedušnosti a odvádzaní potu. Naopak membrány sú samozrejme drahšou variantou, ale tento nedostatok kompenzujú. Umožňujú totiž vetranie „zospodu“ oblečenia, bez toho by tak však bola znížená schopnosť udržiavania tepla. To je dôležité pre aktívny pohyb detí, ktorého si v zimnom období užijú viac než dosť.

Bundy, oteplovačky či termoprádlo

K základnému sortimentu detského zimného oblečenia potom patria detské bundy , detské oteplovačky a stále populárnejšie termoprádlo. Zaujímavú alternatívu prvýkrát menovaným potom predstavujú detské kombinézy čiže overaly, pri ktorých robení ušetríte a nemusíte si toľko lámať hlavu s prípadným zladením vrchného a spodného dielu. Aj o to nakoniec u detskej módy predsa ide. Termoprádlo disponuje všetkými vyššie uvedenými vlastnosťami, čo sa kvalitného a funkčného oblečenia týka – udrží potrebnú teplotu a pritom vetrá. Zvlášť v prípade zimných športov je to veľmi odporúčania hodná investícia. Pod bundu ešte funkčnú mikinu, na hlavu teplú čiapku a na ruky nepremokavé rukavice a dielo je dokonané. Detské zimné oblečenie máte zakúpené a s takou výbavou už vaše dieťa môže zažívať jedno dobrodružstvo za druhým.

Kvalitné zimné oblečenie pre deti ponúka fínska značka reime. Objednávať si jej sortiment môžete na oficiálnych stránkach špecializovaného českého predajcu Skibi.cz .

zdroj: Skibi.cz

Štítky: detské oblečenie, zimné oblečenie pre deti, detské zimné oblečenie, detské oblečenie na zimu, bundy, mikiny, čiapky, detské bundy, detské otepľovačky, rukavice, reime, Skiba