Experimentujte s jesennou módou!

Experimentujte s jesennou módou!

Kategórie: Dámske oblečenie, Pánske oblečenie, Značkové oblečenie

Zažite jeseň inak! Buďte odvážna, nápaditá a nebojte sa experimentovať. Jeseň nie je len obdobie neustáleho otravného vrstvenia oblečenia nudných farieb za hlavným účelom – zahriať sa.

Módne značky tento rok opäť prišli s originálnymi trendmi, ktoré by nemali chýbať ani vo vašom šatníku. Inšpiráciu môžete hľadať napríklad vo Fashion Arena Prague Outlet, ktorá vo svojich obchodoch ponúka štýlové kabáty a bundy, modely inšpirované zvieracími vzormi a nadčasové doplnky.

Zebra, leopard či krokodíl?

Zvieracie vzory sa v módnom svete objavujú opakovane, a napriek tomu stále vyvolávajú diskusiu a rozporuplné názory. Pre niektoré sú synonymom vysokého sebavedomia, luxusu a vycibreného štýlu, pre iných nevkusnou provokáciou. Napríklad ikonický leopardí motív zásadne vstupuje na scénu už v 20. rokoch minulého storočia a býval spájaný s novo nadobudnutou nezávislosťou žien. Po vzore hollywoodskych hviezd, akou bola napríklad slávna herečka Joan Crawford, alebo Marian Nixon, si ženy hojne kupovali oblečenie inšpirované práve leopardom. Nositeľka takéhoto kúsku sa ihneď spoločensky zaradila medzi femme fatale tej doby. Jeden z prvých módnych velikánov, ktorý potom zvieracie motívy úspešne zaradil do kolekcie bol na jar 1947 Christian Di­or.

Posledné trendy opäť tomuto fenoménu želajú a veľa značiek zvieracie motívy vyhľadáva. Hoci sa môže zdať, že zebra, alebo imitácie krokodílej kože vo vašom šatníku nemajú priestor, nenechajte sa mýliť. Stačí len správne kombinovať. Ak nie ste zástankyňa veľkých experimentov, vyskúšajte aspoň jeden výrazný doplnok, ktorý kombinujte s minimalistickým jednofarebným outfitom. Napríklad jednoduché čierne šaty, alebo overal nápadito doplníte kabelkou, alebo polo čižmami zvieracieho vzoru. Vyvarujte sa hromadnej kombinácii viacerých vzorov, alebo rôznych farebných variantov motívov.

Vrstvite štýlovo!

V pokročilom období jesene sme nútení oblečenie viac vrstviť. Svoj štýl však môžete ukázať aj za chladného počasia. Už dávno sa nemusíte uspokojiť síce s nevzhľadným, ale za to teplým kabátom. Práve preto, že väčšinu svojho štýlového šatníku schováte pod horné zvršky, mali by ste ich výberu venovať pozornosť.

Kabáty dnes nájdete v najrôznejších strihoch, farbách a materiáloch, s ktorými sa možno hrať. Ak si kupujete iba jeden model, ktorý má byť čo najuniverzálnejší, choďte po jednoduchosti. Vyberajte nadčasový vzhľad kabáta skôr neutrálnej farby ako je čierna, tmavo modrá, hnedá, alebo béžová s jedno, alebo dvojradovým zapínaním. Všeobecne pri skúšaní dohliadnite na to, aby ramenné švy presne kopírovali kraj vašich ramien a rukávy mierne presahovali okraj rukáva spodného svetra či košele.

Ak si chcete kabátov dopriať viac, pustite sa do experimentovania. Voľte osobité strihy, pestré farby, alebo populárne kockované či abstraktné vzory. V kombinácii so zaujímavými svetrami a rolákmi môžete tiež zaradiť štýlové teplé vesty bez ramien, alebo kratšie kabátiky s trojštvrťovými rukávmi. K tým voľte sveter s ozdobenými rukávmi, ktorý outfit príjemne oživia. Pri zvršku všeobecne by ste mali starostlivo vyberať materiál oblečenia, aby zastal aj funkciu spoľahlivej ochrany pred chladným počasím.

Najteplejšími materiálmi používanými na výrobu kabátov sú predovšetkým ovčia vlna, alebo kašmír. Neuspokojte sa len s informáciou, že kabát vlnu obsahuje, vždy si prezrite ceduľku s druhom a podielom vlny. Napríklad 8% vlny vás nezahreje, ani keď je taký kabát označený veľkou ukričanou visačkou „Contains wool“. Hľadajte kabáty najmenej so 70% vlny, čím vyšší podiel, tým lepšie pre vás.

A niečo pre pánov

Páni by sa tento rok mali zamerať na farby. Hitom je jesenná kráľovná farieb – hnedá vo všetkých svojich odtieňoch. Nuda, hovoríte si? Pozor nie je hnedá ako hnedá. Na pánske kolekcie útočia napríklad temne tehlová, gaštanová, pálená umbra, alebo pálená siena, ktoré sú príbuzné skôr k hrdzavo hnedej. Vedľa však nešliapnete ani voľbou nestarnúcej klasiky kávovej hnedej či mahagónovej a čokoládovej. Čert aby sa v tom vyznal?

Nenechajte sa znervózniť, jednoducho oblečením používajúcu škálu hnedých farieb nemôžete nič pokaziť. Je úžasne variabilná a skvele ju doplníte akýmkoľvek iným odtieňom. Presvedčte sa sami, ako jeden tehlový sveter jednoducho skombinujete pre voľnočasový vzhľad so zelenou ležérnou bundou. A obdobne ten istý sveter unesie kombináciu s elegantnejším modrým sakom. Jednoduché a efektívne!

Zdroj foto: Fashion Arena Prague Outlet

Autor: Pavla Košík Jelínková

Štítky: Tipy na jesenné looky, pánska móda, dámska móda, pánske oblečenie, dámske oblečenie