Ako na prima chladivé leto? So šatami z limitky od Leedy

Ako na prima chladivé leto? So šatami z limitky od Leedy

Kategórie: Dámske oblečenie, Dámske šaty, Značkové oblečenie

Páčia sa Vám chladivé, sexi, a pritom pohodlné šaty na leto? Nie je nič jednoduchšie ako si zaobstarať niektorý kúsok z limitovanej edície značky Leeda Catch me! Red Limited.

Catch me! Red Limited je limitovaná edícia šiat z jemnej viskózy s výraznou červenou potlačou z kolekcie Catch me!. V kolekcii nájdete početné strihy a prevedenie letných šiat – ako odhalené viazacie šaty, tak košeľové klasiky, alebo rozviate či romantické šaty. Vzor je podobný, ale výsledok vždy jedinečný a iný.

Každé letné šaty z kolekcie Catch me! Red limited sú svoje, pričom originálna potlač sa na každom kúsku vždy mení. Krásne a šik šaty môžete vytvarovať pomocou opasku s výraznou striebornou karabínou, alebo ich nechať voľne splývať. Tak máte hneď dva v jednom – jedny šaty na viac spôsobov využitia aj riešenia a v konečnom dôsledku potom aj poňatie celkového štýlu vášho outfitu.

Umelý hodváb je fajn

Vďaka ľahkému a vzdušnému materiálu, ktorý jemne splýva a vďaka svojmu zloženiu aj príjemne chladí, sú tieto šaty skvelou voľbou pre horúce letné dni aj večery. Viskóza je materiál z celulózového vlákna. Hovorí sa mu aj umelý hodváb. Často ho nájdete pod názvom rayon, obe pomenovania sú správne.

Klady a zápory viskózy

Viskóza je veľmi príjemná na nosenie. Je mäkká a splývavá. Takisto chladí, preto sa skvele hodí na leto. Materiál sa nežmolkuje ani sa v ňom netvorí statická elektrina, čiže nepriťahuje smietky a chlpy. Občas má viskóza tendenciu sa zrážať, alebo stláčať. Častým praním sa viskózové oblečenie opotrebováva.

Preto perte viskózu len na programe bez žmýkania, aby sa vám viskózové vlákna nekrčili a nezoslabli. Sušte ju vždy zavesenú na ramienku. Veľakrát stačí len za sucha vyčistiť, alebo len vodou a pracím prostriedkom očistiť len špinavé časti oblečenia. Tak predídete postupnému ničeniu pri častom praní. Kúsky z viskózy nie je nutné žehliť, ale ak je to nutné, tak len vlažnou žehličkou.

Zdroj foto: Jiří Hroník pre značku Leeda

Autor: Pavla Košík Jelínková

Štítky: letné šaty Leeda, kolekcia Catch me! Red limited. limitovaná edícia letných šiat