Dlhé letné šaty na dovolenku

Dlhé letné šaty na dovolenku

Kategórie: Dámske oblečenie, Dámske šaty

Koniec prázdnin prináša do obchodov osviežujúcu vlnu nových kolekcií. Mizne doba výpredajov a prázdnych regálov. Na pultoch sa začínajú objavovať prvé jesenné kolekcie, výklady zdobia svetríky a kabáty. Napriek tomu sa naše pohľady často upínajú na zľavové stojany, kde sa ukrývajú ešte posledné kúsky letných šiat. Ponuka šiat je však zahrnutá aj v jesenných kolekciách. Len sa menia strihy, farebná paleta a potlače. Verím, že mnohé z nás ešte zháňajú šaty na dovolenku a dlhé varianty patria rozhodne k tým najobľúbenejším.

Jedným z najväčších trendov leta boli maxi šaty. Prednosť dostávali dĺžky do pol lýtok alebo až po členky. Čím ľahšie, tým lepšie. Vzdušné materiály, minimum použitej látky a jednoduché strihy. Ideálne šaty leta 2016.

Úvodnú stránku značky HM zdobia krepové maxi šaty v horčicovej farbe. Inšpiratívne sú postavené do kompletu s čiernou koženou bundou. Celý outfit vďaka kontrastu materiálu aj farieb dostáva úplne iný rozmer. Šaty majú teda pomerne široké využitie. Pri horúcich dňoch sú skvelým spoločníkom a hneď ako sa bude blížiť jeseň, ich obmeníte vhodnou obuvou a bundou s dlhším rukávom.

Dostanete v predajniach HM za 37 €.

Hodvábne šaty ponúkala v letnej kolekcii značka Liu. S členkovými čižmami, širokým opaskom a semišovou vestičkou z nich vytvoríme skvelý kúsok aj na jeseň – a to vo westernovom štýle. V lete nám vystačia žabky a výrazná kabelka.

Ešte stále sú obľúbené kimonové saká kabáty a blúzky. Videli ste už kimonové šaty? Sú nesmierne pohodlné, rozviate a zmyselné. Pripomínajú vzdialený antický strih, ktorý vedie už niekoľko sezón.

Dostanete v predajniach HM za 66 €.

Z ponuky Mango najprv vyberám krásne dlhé šaty s barokovou potlačou.

Dostanete v predajniach Mango za 110 €.

Záverom niečo úplne famózneho. Značka Mango uvádza v novej kolekcii kombináciu overalu a maxi šiat. Kontrastné sú nielen dva samotné kusy oblečenia, ale aj materiály. Ak sa obzeráte po niečom naozaj originálnom, bežte tento unikát do predajní Mango vyskúšať.

Dostanete v predajniach Mango za 203 €.

Zdroj úvodnej fotografie: www.zara.com

Štítky: dlhé šaty, letné šaty