Najčastejšie módne chyby plnoštíhlych žien

Najčastejšie módne chyby plnoštíhlych žien

Kategórie: Dámske oblečenie, Legíny, Topy, tričká, tielka

Nezáleží na tom, či je žena štíhla, veľmi chudá alebo má pár kíl navyše. Všetky ženy chcú vyzerať dobre, cítiť sa pohodlne a sexi. Rovnako tak platí, že všetky ženy robia chyby a dopúšťajú sa módnych prešľapov, ktoré im na kráse uberajú. Akých chýb by sa mali vyvarovať moletky?

1. Nie všetky módne trendy sú pre vás

Neriaďte sa módnymi trendmi alebo naozaj zvážte, či je to to pravé pre vás. Väčšina nových trendov je totiž určená štíhlych ženám s postavou modeliek. Prúžky, skrátené dĺžky ani oversize oblečenie nie je vhodné.

2. Neskrývajte sa od hlavy k päte

Keď sa celá zakryjete, neznamená to, že budete vyzerať štíhlejšie. Krátky rukáv, výstrih, trojštvrťové nohavice alebo sukňu si pokojne oblečte. Nebudete sa predsa v lete pariť v roláku a dlhých nohaviciach. A navyše sukňa moletkám pristane.

čiernu môžete rozsvietiť nejakú výraznou farbou; zdroj: Leather fashion fashionista/flickr.com

čiernu môžete rozsvietiť nejakú výraznou farbou; zdroj: Leather fashion fashionista/flickr.com

3. Nechoďte len v čiernej

Čierna zoštíhľuje, to je pravda. Ale prečo by ste mali byť oblečená od rána do večera vo smútočnej farbe? Skúste aj iné tmavšie farby – hnedá, tmavo zelená alebo tmavo fialová a ďalšie. Nezabúdajte ich ale doplniť aj o farebné prvky – šperky, šatky, topánky aj kúsky oblečenia.

4. Vyhnite sa voľným outfitom

Plnoštíhle ženy si väčšinou myslia, že keď sa navlečú do voľného oblečenia, všetko je zachránené. To nie je pravda. Voľné oblečenie vás naopak opticky zväčšuje. Over size oblečenie je vyložene váš nepriateľ. Ak sa v ňom cítite dobre, skúste váš outfit aspoň skombinovať tak, že voľné a úzke oblečenie spojíte. Vezmite si napríklad voľný top ak nemu užšie džínsy.

legíny nesedia každému; zdroj: Tittyboo/flickr.com

legíny nesedia každému; zdroj: Tittyboo/flickr.com

5. Legíny? Nie!

Legíny sú veľmi obľúbené, ale pre bacuľky sa príliš nehodia. Na nedostatky vyložené upozorňujú, čo určite nechcete. Skúste miesto legín napríklad strečové nohavice tmavej farby. Zoštíhlia a zároveň skryjú celulitídu, ktorú legíny naopak veľmi nepríjemne zvýrazňujú.

Úvodný obrázok: Celebrate hier size – Appreciation of large women/flickr.com

Štítky: dámske oblečenie, pre plnoštíhle