Ako sa obliecť podľa „creative black tie“?

Ako sa obliecť podľa „creative black tie“?

Kategórie: Dámske oblečenie, Dámske šaty, Pánske oblečenie, Šperky

Idete v blízkej dobe na nejakú spoločenskú akciu a prišla vám pozvánka s dress codem? Väčšinou sa objavuje black tie, white tie, semi-formal a ďalšie. S týmito pojmami by ste si najskôr poradili, ale čo na seba v prípade creative black tie?

Čo je creative black tie?

Dôležité a zároveň tak trochu záchranou je slovíčko creative. Je to fajn príležitosť obliecť sa formálne podľa pravidiel, ale súčasne si s outfitom aj trochu pohrať a zapojiť vlastnú kreativitu. Tá by však mala byť smerovaná hlavne na doplnky. Creative black tie totiž vyžaduje rovnako ako black tie, aby muži mali smoking a ženy dlhé večerné šaty – tieto pravidlá dodržiavajte.

vziať si môžete napríklad tieto šaty; zdroj: rc-saty.czvziať si môžete napríklad tieto šaty; zdroj: rc-saty.cz

Nenechajte sa zmiasť čiernou

Hoci na pozvánke bude stáť cretive black tie neznamená to, že musíte nutne prísť v čiernej farbe. Ale určite voľte odtiene decentnejšie, ktoré budú vhodné vzhľadom k príležitosti. Chybu neurobíte napríklad s kovovými odtieňmi, tmavo modrou, vínovou atď. Tiež muži si môžu dovoliť nejaké výraznejšie farby svojej košele. Zvoľte napríklad modrú alebo temne fialovú. Určite sa vyhnite neónovým farbám, tie sú naozaj nevhodné.

muži si môžu zaobstarať zaujímavé manžetové gombíky; zdroj: knoflickymanzetove.czmuži si môžu zaobstarať zaujímavé manžetové gombíky; zdroj: knoflickymanzetove.cz

Ženy to majú jednoduchšie

Obliecť sa a zároveň splniť požiadavky pre creative black tie je oveľa jednoduchšie pre ženy než pre mužov. V obchodoch aj na internete sa dá objaviť veľa krásnych, zaujímavých a kreatívnych kúskov, ktoré si môžu dámy obliecť. A aj doplnkov majú ženy oveľa viac ako muži. Môžu voliť náušnice, prstene, náramky, čelenky, rukavičky alebo listové kabelky. Muži také možnosti nemajú.

Aké možnosti majú muži?

Páni si čo sa doplnkov týka musia vystačiť s kravatou, motýlikom a manžetovými gombíkmi. Ďalšou možnosťou je nechať si ušiť oblek na mieru. Oblečenie si môžu navrhnúť sami ak sú teda kreatívny alebo im pomôže šikovná krajčírka alebo krajčír. Čo hovoríte napríklad na saténové prvky – vrecko saka, klopu a ďalšie?

košeľa so zaujímavými detailmi; zdroj: kosile.pontte.eukošeľa so zaujímavými detailmi; zdroj: kosile.pontte.eu

Úvodný obrázok: rc-saty.cz

Štítky: dámske oblečenie, pánske oblečenie