Vyberte funkčnú bielizeň a oblečenie na svah

Vyberte funkčnú bielizeň a oblečenie na svah

Kategórie: Dámska spodná bielizeň

Chystáte sa na hory a tešíte sa, že si konečne zalyžujete? Bundu a nohavice alebo kombinézu ste si asi už kúpili. Ale máte aj funkčnú bielizeň? Verte, že až ju vyskúšate, už nikdy nebudete chcieť lyžovať bez nej. Ale pozor! Aj nosenie termobielizne má svoje pravidlá.

Pár pravidiel pre nosenie funkčnej bielizne

1. Funkčná bielizeň = 1. vrstva

Niektorí ľudia si ako prvú vrstvu obliekajú napr. bavlnené tričko, pretože sa im zdá na holom tele príjemnejšie. To však nie je správne. Bavlnené tričko nasaje všetok pot a funkčné kusy oblečenia potom nemôžu plniť svoju úlohu.

komplet – funkčné tričko aj nohavice; zdroj: termopradlo.com

komplet – funkčné tričko aj nohavice; zdroj: termopradlo.com

2. Univerzálna bielizeň, alebo nie?

Existujú rôzne druhy termobielizne pre rôzne aktivity. Najlepšie je kupovať bielizeň priamo pre konkrétny šport. Ak ste si kúpili funkčné legíny a myslíte si, že ich môžete používať v zime na lyžovanie a v lete na beh, máte smolu. Je možné si zaobstarať aj univerzálnu termobielizeň, ale to nemusí byť stopercentne funkčné pri všetkých aktivitách.

3. Strážte si veľkosť

Aby termobielizeň spĺňala svoju funkciu, musí vám byť naozaj na telo. Rozhodne na vás nesmie visieť či viať. Potom je vám funkčná bielizeň naozaj na nič.

Funkčnú bielizeň nemusíte využívať len na svahu. Nebudete predsa celú vašu zimnú dovolenku tráviť na zjazdovke. Až pôjdete večer na prechádzku alebo niekam na varené víno určite vám bude termobielizeň tiež dobrá.

na prechádzku sa vám môže hodiť napríklad termo mikina; zdroj: termopradlo.com

na prechádzku sa vám môže hodiť napríklad termo mikina; zdroj: termopradlo.com

Aké si vybrať oblečenie na svah?

Biela je fajn, ale biele je všetko okolo vás. Nie je to tak trochu nuda? Navyše vás nikto na zjazdovke neuvidí a to môže byť aj nebezpečné. Ak siahnete po farebnej bunde a lyžiarskych nohaviciach nikto vás iste neprehliadne. Čím farebnejšie tým lepšie. Zvoľte žltú, zelenú, modrú, fialovú… alebo nejakú naozaj šialene farebnú variáciu. Na zjazdovke si môžete dovoliť naozaj všetko.

Kvôli bezpečnosti nezabúdajte ani na reflexné prvky ako sú napríklad reflexné prúžky na bunde. Ďalej si určite zoberte na svah prilbu a lyžiarske okuliare vďaka ktorým dobre uvidíte. Okuliare aj prilbu môžete pokojne zladiť s bundou.

Úvodný obrázok: decathlon.cz

Štítky: termobielizeň, zimná bunda