Dámske svetrové kabáty - must have sezóny!

Dámske svetrové kabáty - must have sezóny!

Kategórie: Dámske oblečenie

Premýšľala som, čo je pre mňa onen must have kúsok tohtoročnej sezóny. Trendov je okolo ako zľavových akcií v supermarketoch – nepreberné množstvo, ale len máloktorý stojí naozaj za to.

Tento rok upútali moju pozornosť svetrové kabáty. Nie sú na módnom poli žiadnym nováčikom, napriek tomu ale zaznamenali inovatívny proces. Zamerala by som sa predovšetkým na štýl nosenia a kombinovanie s ostatnými kusmi odevu. Kabátové svetre nepatria do zimných dní a nenapcháte ich aj pri sebe väčšej vôli pod kabát. Je nevyhnutné si uvedomiť účel výrobku, ktorý aj chcem kúpiť.

Svetrový kabátik Leidiró.Svetrový kabátik Leidiró.

Neustále prešľapovanie nad priepasťou praktickosti, nadčasovosti a nesmrteľnosti nás núti padať na dno šedi a nudy. Nie každý model je určený pre každodenné nosenie a nie každý kabát s nami vydrží päť sezón za sebou.

Kabátové svetre sú skôr akýmsi spoločníkom v jarných a jesenných dňoch. Pobehujú s nami po schôdzkach, kedy len vyskočíme z auta a hneď sa do neho zase vrátime, trávia s nami hodiny v supermarketoch, kde by sme sa inak v zimnej bunde uvarili, postávajú s nami na chodbe, keď riešime susedské konflikty alebo sa s nami chúlia pri krbe na horách pri zimnej dovolenke.

www.leidiro.itwww.leidiro.it

Svetrové kabáty sú bezpochyby trendom, ale nehľadajte v nich primárne praktické využitie, určite nie v zimných dňoch. Veľmi zaujímavé kúsky má vo svojej ponuke značka Zara. Príjemné je balansovanie na hranici kabátového svetra, kimona a ponča. Pozadu nie je ani značka HM, ktorá pochopiteľne módne trendy pozorne sleduje, avšak tento typ svetrov v ponuke neprevažuje.

Oversize svetr Leidiró.Oversize svetr Leidiró.

Krásne modely tento rok priniesla kolekcia talianskej značky Leidiró spoločne s lookbookovými fotkami tryskajúcimi inšpiráciou na vhodné nosenie dlhých svetrov.

Nebojte sa voľnejších oversize modelov. Čo je veľké, rozviate až neúmerne kontrastné s našou postavou je stále trendy.

Zdroj úvodnej fotografie: www.sv-butik.cz

Štítky: svetrové kabáty