Diétujte s pravou čokoládou

Diétujte s pravou čokoládou

Kategórie: Ostatné

Milovníci čokolády nedajú na sladkú závislosť dopustiť. Lahodné kúsky rozplývajúce sa na jazyku sú návykovou drogou, ktorá rozjasní nejeden náročný deň. No len kvalitná čokoláda a kakao podporujú pocit šťastia, zabraňujú kardiovarkulárnym ochoreniam a prospievajú kráse. Komerčné čoklolády totiž miesto zdraviu prospešných ingrediencií obsahujú množstvo cukrov a tukov. Naučte sa rozoznať kvalitu! Možno to znie neuveriteľne, no slasť z čokolády môže byť aj zdraviu prospešná. Taká organická tyčinka s čokoládovými kúskami má plnú chuť, výraznú arómu, prísun potrebnej energie a pritom nezaťažuje organizmus ako tradičná konzumná pochúťka. Výnimočné BIO zloženie ju radí medzi zdravé varianty, pričom má identickú chuť ako iná hriešna sladkosť.

Diétujte s pravou čokoládou (http://www.modnetrendy.sk)

Kakaové bôby v skutočnosti obsahujú až štyrikrát väčšie množstvo antioxidantov, ako obsahuje zelený čaj. Kakao stimuluje sekréciu endorfínov navodzujúcich príjemný pocit a je plné rovnakého fenyletylamínu, ktorý sa vytvára v mozgu v čase našej zamilovanosti. Kakaové bôby sú bohaté na základné minerály vrátane horčíka, síry, vápnika, železa, zinku, medi a draslíka. Prírodná síra je pritom synonymom minerálu krásy!

Diétujte s pravou čokoládou (http://www.modnetrendy.sk)

Zelené potraviny a BIO zloženie nie sú výmyslom dnešnej doby. Ukazujú, ako je strava dôležitá pre naše zdravie a psychiku, predstavujú dôležitý faktor našich nálad, pocitov a vyžarovania. Pravá čokoláda nie je sladká, ako jej lacnejšie napodobeniny, pri ktorých sa výrobcovia snažia chuť kakaa nahradiť cukrom.

Diétujte s pravou čokoládou (http://www.modnetrendy.sk)

Čokoládu možno považovať za jeden z najlepších objavov na svete. Tajomstvo jej účinkov poznali už Olmékovia, avšak až Mayovia začali sušené a mleté bôby miešať s horúcou vodou a používali ich ako menu. Aztékovia verili, že v kakau je obsiahnutý duch Boha a od tradičného nápoja očakávali prísun energie i potencie. V dnešnej dobe je čokoláda vysoko cenená v kozmetike a potravinárskom priemysle. Skvelú chuť, vôňu vzdialených krajín a výnimočný gurmánsky zážitok v zdravom balení nájdete na www.organicshop.sk.

Zdroj: www.mapaobchodov.sk

Nejčtenější články

  1. Majte prehľad o tom, aké dámske nohavice práve frčia!
  2. Kúpte si sexy dámske sandálky
  3. Neobyčajné džínsy - roztrhaný vzhľad
  4. Dlhé sukne rozvlnia letné dni
  5. Chystáte sa do divadla? Čo na seba?
  6. Plážová móda. Už máte sarong či tuniku?
  7. Veselé farebné gumáky pre radosť
  8. Riflové mámenie: Kúpte si džínsy
  9. Najčastejšie módne chyby plnoštíhlych žien
  10. Letné šaty pre plnoštíhle: Tamsin London napovie