Oblečenie na motorku potrebuje každý motorkár

Oblečenie na motorku potrebuje každý motorkár

Kategórie: Pánske oblečenie

Motorka nie je len dopravným prostriedkom. Je to aj životný štýl ku ktorému patrí aj štýlová móda.

Kvalitné oblečenie na motorku musí byť schopné plniť dve kľúčové úlohy. Predovšetkým musí ponúkať funkčnosť. Odolávať poveternostným vplyvom, poskytovať ochranu pri rýchlej jazde, byť tiež odolné v tak náročných podmienkach, aké motorkár pri jazde zažíva. Súčasne nám ale musí ponúknuť ten správny štýl. Motorkárska móda je súčasťou životného štýlu a bez poriadneho oblečenia na motorku by sme si ho nikdy dokonalo nevychutnali.

Dôležitý je materiál aj strih

Oblečenie na motorku býva často z kože, štýlové je však aj džínsové, dnes s časťami z kevlarových vlákien, ktoré zvyšujú odolnosť týchto partií odevu. Nejde však len o materiál. Prepracované musí byť toto oblečenie aj čo sa týka strihu. Súčasťou môžu byť nielen spevnené časti pomocou špeciálnych textílií, ale tiež priamo implementované chrániče.

Na motorku patrí správne obutie

Nepostrádateľným spoločníkom motorkára sú tiež pevné čižmy na motorku. Ich štýl je veľmi rôznorodý, takže vždy perfektne doplnia ten ktorý typ motorky. Vyrábajú sa z kvalitných materiálov, sú vzdušné, mnohé ponúkajú ochranu členkov bez toho, aby nohu obmedzovali v pohybe. Dôležitá je tiež protisklzová podrážka.

Bez ochrany však nemôžu zostať ani ruky

Preto sú špeciálne rukavice na motorku základnou motovýbavou. Sú to aj rukavice, ktoré nám dávajú štýl a podobne ako motočižmy si aj rukavice na motorku vyberáme podľa toho, na akej jazdíme a s akým motoštýlom sa stotožňujeme.

Takto perfektne vybavení sa budete na motorke cítiť viac vo svojej koži. A to skoro doslova, pretože práve koža sa pri výrobe kvalitného oblečenia na motorku používa najčastejšie. Nebojte sa ale ani iných moderných materiálov. Kvalitný e-shop, akým je Moteam.sk, ponúka to najkvalitnejšie oblečenie pre milovníkov motoriek, pritom za veľmi príjemné ceny.