Majte prehľad o tom, aké dámske nohavice práve frčia!

Majte prehľad o tom, aké dámske nohavice práve frčia!

Kategórie: Dámske oblečenie

Zvoliť správny strih nohavíc nie je až také jednoduché. Trendy sa v čase menia tak, že čo bolo pred nedávnom IN, je teraz už OUT. A to platí aj pre dámske nohavice do spoločnosti, alebo tie športové.

A tak raz za čas každá z nás rieši otázku, či si obliecť klasické nohavice alebo džínsy, a či úzke alebo široké nohavice. Mohlo by sa zdať, že odpoveď je naporúdzi a vcelku jasná. Skrátka že sa dnes najviac nosia džínsy, a s úzkymi nohavicami. Ale nie je to až tak jednoznačné!

Klasika versus športové nohavice

Ako to teda je? Upadajú skutočne klasické nohavice pred riflami a džínsami? Nie, dámske spoločenské a klasické nohavice sú stále v kurze! Hoci sa v bežnom a každodennom živote zdá, že prím hrajú džínsy, jeansy a rifle, stále je mnoho situácií, okolností a miest, kde patrí klasika v dámskych nohaviciach.

Do divadla, na firemnú akciu, či spoločenské stretnutie si určite džínsy alebo rifle neoblečiete. Práve tam klasické nohavice spoločenského typu a strihu patria. A tak ak uprednostňujete práve nohavice pred nosením sukní, máme pre vás dobrú správu! Klasika v nohaviciach neumiera, a dostáva obnovenú zaujímavú podobu.

return širokých nohavíc a vysokých pásov je tureturn širokých nohavíc a vysokých pásov je tu

Return širokej elegancie

Ako je už vo vrtošivom módnom svete zvykom, čas od času staré trendy slávia veľký return. A tak je tomu teraz u klasických nohavíc. Vracajú sa široké nohavice, vysoké pásy a gombíky. Sú to strihom nielen príjemne pohodlné, ale svojim poňatím aj vysoko elegantné a štýlové kúsky.

Úzke nohavice nie sú zatratené úplne, vynosíte ich stále, ale novým trendom sa stávajú pomaly ale iste práve klasické dámske nohavice so širokými nohavicami a vysokým pásom. Stávajú sa obľúbeným kúskom najmä žien nad 25 rokov a zrelšieho veku. Omladina ešte stále nevychádza zo šoku, že by sa už nemala ukazovať v bokovkách so zníženým pásom a pupkami a holými bedrami. A to aj v prípadoch, keď bol tento typ nohavíc úplne nevhodný pre postavu a často nepekne až nevkusne zdôrazňoval jej nedostatky.

farebná škála je veľkorysáfarebná škála je veľkorysá

Vkusné a zdravé dámske nohavice

Bokovky a znížený pás bol našťastie u klasických nohavíc i kedysi dosť potlačený a stal sa boomom skôr nohavíc džínsového typu. Aj keď sa premietol sčasti aj do klasiky, mnohé ženy sa v súčasnosti s vďakou vracajú k vyššiemu pásu aj širokým nohaviciam. Tento strih je v štýle veľmi zhovievavý k nedostatkom ženského tela, ktoré krásne zakryje a schová. Navyše je v nosení oproti priliehavým typom nohavíc pohodlnejší a vďaka vysokému pásu aj zdravší. A úplne najlepšie vyniknú v kombinácii s vysokými podpätkami (obzvlášť u viac zaoblených ženských kriviek).

Variabilita pre každého

Ale neobávajte sa! Ak ste zástankyňou úzkych nohavíc a priliehavého strihu klasických dámskych nohavíc, tak ani tieto kúsky nemusíte hneď zatracovať. Vynosíte ich pod širokými košeľami, tunikami a mini šatmi.

klasické a spoločenské nohavice pôjdu aj ruka v ruke s novými farbami pre rok 2016klasické a spoločenské nohavice pôjdu aj ruka v ruke s novými farbami pre rok 2016

A farebnosť?

Nie je nijako obmedzená. Čierna a hnedá klasika zostáva, na svetlo sveta sa derú aj výraznejšie a farebnejšie odtiene a ich tóny, pričom sa hneď od začiatku roku 2016 bude tiež prihliadať k novým farebným trendom, ktoré určil Colour Institute Pantone.

Zdroj foto: Pinterest.com

Štítky: nohavice, dámske nohavice, spoločenské nohavice dámske, športové nohavice, dámsky výpredaj, športové nohavice dámske