Dlhé sukne rozvlnia letné dni

Dlhé sukne rozvlnia letné dni

Kategórie: Dámske oblečenie

Na začiatku každej sezóny listujem módnymi trendmi a pátram v truhlici módnych návrhárov. Niekedy ma zaujmú novinky z odporúčaných must have kúskov a inokedy hľadám inšpiráciu v na polovicu zabudnutých trendoch. Iste mi dáte za pravdu, že nosiť sa dá takmer všetko, keď vieme, ako to nosiť. Je to zjednodušený pohľad, ale myslím, že nie je nutné nechať sa úplne ovplyvniť aktuálnymi trendmi. Tento rok ma bavia dlhé sukne. V podstate sa jedná o jeden z návratov na módnu scénu a zároveň nejde o nič v letnej sezóne nevyhnutne nutné. Páčia sa vám dlhé sukne a budeme si ich v horúcich dňoch s potešením obliekať?

www.newyorker.dewww.newyorker.de

Keď si pozrieme lookbook jednotlivých módnych značiek, objavia sa v nich sukne úzkeho strihu, prevažne z bavlny alebo viskózy. Celkom jednoznačne je zrejmý vplyv námorníckeho štýlu, pretože sa stretávame predovšetkým s odtieňmi modrej farby, obľúbená je tiež biela alebo sa využívajú pruhy.

www.newyorker.dewww.newyorker.de

Priestor dostáva aj vzdušný rozviaty štýl a prvky batiky. Sú značky, ktoré fandia kvetinovej potlači alebo využívajú geometrických vzorov.

www.koralline.itwww.koralline.it

Avšak ak hovoríme o trendoch, nemožno vynechať takzvané midi skirt, čo sú sukne siahajúce zhruba do polovice lýtok. Nie sú ani krátke, ani dlhé. Ich dĺžka je v podstate „midi“ – niekde medzi štandardnými dĺžkami sukní. Tento trend presahuje už z minuloročnej sezóny a nosí sa pomerne komfortne. Nemusíme využívať vysoké podpätky, ale naopak obuť tenisky na platforme, džínsovú bundičku a štýlový outfit je na svete.

www.stradivarius.comwww.stradivarius.com

Dlhé sukne majú jednu veľkú výhodu. Zakryjú hocijaké nedostatky, umožňujú maximálne pohodlie a ak sa práve ešte necítime ako miss v opaľovaní, schovajú aj biele nohy. Je to vcelku vkusný doplnok pre letné dni. Navyše ak vám je blízky kovbojský štýl, oblečte si k nim ešte vhodnú košeľu, široký opasok a členkové topánky.

Zdroj úvodnej fotografie: www.newyorker.de

Štítky: dámske sukne