5 vecí, ktoré by nemali chýbať vo vašej kabelke

5 vecí, ktoré by nemali chýbať vo vašej kabelke

Kategórie: Tašky a kabelky

V dámskej kabelke je možné nájsť všeličo. Dokonca aj to o čom ste si už dávno mysleli, že ste to stratili. Alebo niečo čo ani neviete, že máte. Ženy nosia v kabelke veľa úplne zbytočných vecí, o ktorých si myslia, že bez nich „neprežijú“. Čo by ale v dámskej kabelke určite chýbať nemalo?

Do kabelky samozrejme patrí mobil, kľúče, peňaženka. To sú pravdepodobne veci, bez ktorých neopustíte byt. Je ale aj veľa drobností, na ktoré by ste tiež nemali zabudnúť.

1. Zrkadlo

Občas je potrebné si upraviť vlasy, skontrolovať, doladiť či vytvoriť make-up atď. Napríklad pred schôdzkou je dobré uistiť sa, že nemáte rúž na zuboch alebo vrabčie hniezdo na hlave.

zrkadlo sa vám bude určite hodiť; zdroj: nakupnicentrum.czzrkadlo sa vám bude určite hodiť; zdroj: nakupnicentrum.cz

2. Parfum

Už sa Vám niekedy stalo, že ste si až v škole alebo v práci uvedomili, že ste sa ráno zabudli navoňať? Hrozná predstava. Preto je vždy dobré mať parfum sebou. Nemusíte ťahať pollitrový flakón. Kúpte si malú fľaštičku v parfumérii a časť svojho parfumu do nej prelejte alebo si jednoducho kúpte malú voňavku vo veľkosti 7,5 alebo 15 ml, ktorú kúpite v každej drogérii.

3. Vlhčené obrúsky a antibakteriálny gél

Aspoň jedna položka z týchto by vo vašej kabelke nemala chýbať. Antibakteriálny gél môžete použiť zakaždým, keď máte pocit, že je to potrebné. Po jazde autobusom, po návšteve verejných toaliet atď. Vlhčené obrúsky môžete použiť okrem umývania rúk aj na tvár alebo na odlíčenie.

parfum 7,5 ml vhodný do kabelky; zdroj: nakupnicentrum.czparfum 7,5 ml vhodný do kabelky; zdroj: nakupnicentrum.cz

4. Kefka na zuby a žuvačka

Máte občas v ústach taký čudný pocit. Najradšej by ste si išli vyčistiť zuby? Ideálne by bolo nosiť so sebou kefku. Ale reálne… Vnútro našej kabelky nebude práve čistota sama. Kľúče, drobné, mobil a ďalšie maličkosti sú priamo magnet pre baktérie. Ale pomôcť vám môže aj obyčajná žuvačka. Tú so sebou majte vždy.

jelení loj je nevyhnutnosť; zdroj: nakupnicentrum.czjelení loj je nevyhnutnosť; zdroj: nakupnicentrum.cz

5. Jelení loj a dezodorant

Dve malé drobnosti, ktoré Vám môžu zlepšiť deň. Predstavte si, že sú vaše pery popraskané od žeravého slnka či silného vetra. Neustále si ich olizujete, aby ste sa aspoň na chvíľu zbavili toho hrozného bolestivého pocitu. Vaša prvá cesta povedie do drogérie pre jelení loj či balzam. A dezodorant? Ten Vám zabezpečí pocit sviežosti celý deň. To je niekedy tiež na nezaplatenie.

Úvodná fotka: Sarah/flickr.com

Štítky: kabelky