Luxusné hodinky Rolex, doprajte si to najluxusnejšie ukazovanie času

Luxusné hodinky Rolex, doprajte si to najluxusnejšie ukazovanie času

Kategórie: Dámske oblečenie

Luxusná značka hodiniek Rolex patrí k najpopulárnejším hodinárskym značkám na svete a ako taká má pochopiteľne čo ponúknuť. Rolex v súčasnosti vyrába denne okolo dvoch tisíc hodiniek. Určite si vyberiete tie pravé aj Vy!

Rolex pre dámy aj pánov

Dámy zaujmú strieborné hodinky s ružovým ciferníkom, ktorý je ohraničený zirkónmi a na ktorom sú jemné kvety. Obdivuhodne tiež vyzerajú hodinky z ružového zlata so zirkónmi, ktoré vytvárajú na ciferníku rebrovitý odvážny vzor. Na každých hodinkách nájdeme aj malú korunku pripomínajúcu kráľovský luxus hodiniek.

Páni si zase iste obľúbia originálny elegantný obdĺžnikový vzhľad s oblými hranami a dvoma ciferníkmi. Tí odvážnejší rozhodne siahnu po strieborných hodinkách s ciferníkom v kontrastných farbách zlatej, modrej a bielej. Celá kolekcia je obdarená ukazovateľom dátumu a niektoré hodinky vám ukážu dokonca aj deň. Hodinky Rolex sú výnimočné svojou nápaditosťou a hlavne detailnou prácou so zirkónmi.

Vznik značky Rolex

V roku 1881 sa vo švajčiarskom mestečku Kulmbach narodil Hans Wilsdorf, ktorý v roku 1905 založil so svojim švagrom firmu Wilsdorf&Davis so sídlom v Londýne. Spoločne dodávali na britský trh švajčiarske hodinky a už v roku 1908 sa stali najväčšími predajcami hodiniek v Spojenom kráľovstve. V roku 1912 sa firma presťahovala z Londýna do Ženevy, kde sídli dodnes a bola premenovaná na Rolex.

Vývoj hodiniek

Značka Rolex sa vo svojej histórii zaslúžila o pokrok svetového hodinárstva. Napríklad v roku 1926 boli vyrobené prvé vodotesné hodinky Oyster. V roku 1931 vynašla firma Rolex takzvaný Perpetual rotor, čiže mechanizmus slúžiaci na naťahovanie hodiniek samotným pohybom ruky pri chôdzi.

Model Oyster Perpetual Date predstavoval prvé hodinky s dátumom na ciferníku a model Oyster Perpetual GMT-Master bol prvým typom hodiniek, ktorý vám ukázal čas v dvoch časových pásmach.

zdroj: http://www.rolex.com

Štítky: hodinky, Rolex, hodinky Rolex, luxusné hodinky, náramkové hodinky, švajčiarske hodinky, hodiny