Slamáky: Letné klobúky pre mužov aj ženy

Slamáky: Letné klobúky pre mužov aj ženy

Kategórie: Dámske oblečenie, Pánske oblečenie

Keď sa povie slamák, predstavíte si vidiečana na poli s klobúkom na hlave? Áno, kedysi bol tento tvar asi najznámejší. Existujú ale aj slamáky skutočne elegantné, ktoré dokážu visáž nápadito doplniť a oživiť. Slamáky sú spojené s letom. Preto je najvhodnejšie kombinovať tieto klobúky s letným, neextravagantním oblečením, u ktorého vynikne ich jednoduchosť a prirodzená krása. V sparných letných dňoch naviac oceníte ich vzdušnosť.

Obvyklým materiálom slamáku by mala byť nahustená slama a iné trávy tak, aby pôsobili dômyselne a celistvo. Každý slamák by mal byť navrchu jemne preliačený a v prírodných farbách. Často býva doplnený jemným prúžkom látky, alebo malou sponou. Pozor ale na krikľavé farby a zbytočnosti. Slamák to kazí a ničí ich jednoduchú originalitu. Na rozdiel od ostatných klobúkov a čiapok, slamáky pristanú aj tým, ktorí musia zvyčajne dlho vyberať a skúšať, čo im pristane.

Muži nosiaci slamák navyše pôsobia veľmi ležérne a sebavedome, ale aj roztomilo a nezbedne. No povedzte, ktorý muž by toto nechcel. Slamáky sú a budú vždy súčasťou módy a záleží len na vás, kedy si nájdu cestičku do vášho šatníka.

A ak si aj napriek tomu myslíte, že slamáky sú pre dedinčanov, tak verte, že aj celebrity, Louise Vuitton alebo Gucci, zaradili tieto slušivé klobúčiky do svojich šatníkov a kolekcií.

zdroj fotografií: http://www.emko-obleceni.cz , http://www.hubatacernoska.cz

Štítky: klobúky, klobúčiky, slamáky, slamák, letné klobúky