Majte prehľad o tom, aké dámske nohavice práve frčia!

Majte prehľad o tom, aké dámske nohavice práve frčia!

Kategórie: Dámske oblečenie

Zvoliť správny strih nohavíc nie je až také jednoduché. Trendy sa v čase menia tak, že čo bolo pred nedávnom IN, je teraz už OUT. A to platí aj pre dámske nohavice do spoločnosti, alebo tie športové.

A tak raz za čas každá z nás rieši otázku, či si obliecť klasické nohavice alebo džínsy, a či úzke alebo široké nohavice. Mohlo by sa zdať, že odpoveď je naporúdzi a vcelku jasná. Skrátka že sa dnes najviac nosia džínsy, a s úzkymi nohavicami. Ale nie je to až tak jednoznačné!

Klasika versus športové nohavice

Ako to teda je? Upadajú skutočne klasické nohavice pred riflami a džínsami? Nie, dámske spoločenské a klasické nohavice sú stále v kurze! Hoci sa v bežnom a každodennom živote zdá, že prím hrajú džínsy, jeansy a rifle, stále je mnoho situácií, okolností a miest, kde patrí klasika v dámskych nohaviciach.

Do divadla, na firemnú akciu, či spoločenské stretnutie si určite džínsy alebo rifle neoblečiete. Práve tam klasické nohavice spoločenského typu a strihu patria. A tak ak uprednostňujete práve nohavice pred nosením sukní, máme pre vás dobrú správu! Klasika v nohaviciach neumiera, a dostáva obnovenú zaujímavú podobu.

return širokých nohavíc a vysokých pásov je tu

return širokých nohavíc a vysokých pásov je tu

Return širokej elegancie

Ako je už vo vrtošivom módnom svete zvykom, čas od času staré trendy slávia veľký return. A tak je tomu teraz u klasických nohavíc. Vracajú sa široké nohavice, vysoké pásy a gombíky. Sú to strihom nielen príjemne pohodlné, ale svojim poňatím aj vysoko elegantné a štýlové kúsky.

Úzke nohavice nie sú zatratené úplne, vynosíte ich stále, ale novým trendom sa stávajú pomaly ale iste práve klasické dámske nohavice so širokými nohavicami a vysokým pásom. Stávajú sa obľúbeným kúskom najmä žien nad 25 rokov a zrelšieho veku. Omladina ešte stále nevychádza zo šoku, že by sa už nemala ukazovať v bokovkách so zníženým pásom a pupkami a holými bedrami. A to aj v prípadoch, keď bol tento typ nohavíc úplne nevhodný pre postavu a často nepekne až nevkusne zdôrazňoval jej nedostatky.

farebná škála je veľkorysá

farebná škála je veľkorysá

Vkusné a zdravé dámske nohavice

Bokovky a znížený pás bol našťastie u klasických nohavíc i kedysi dosť potlačený a stal sa boomom skôr nohavíc džínsového typu. Aj keď sa premietol sčasti aj do klasiky, mnohé ženy sa v súčasnosti s vďakou vracajú k vyššiemu pásu aj širokým nohaviciam. Tento strih je v štýle veľmi zhovievavý k nedostatkom ženského tela, ktoré krásne zakryje a schová. Navyše je v nosení oproti priliehavým typom nohavíc pohodlnejší a vďaka vysokému pásu aj zdravší. A úplne najlepšie vyniknú v kombinácii s vysokými podpätkami (obzvlášť u viac zaoblených ženských kriviek).

Variabilita pre každého

Ale neobávajte sa! Ak ste zástankyňou úzkych nohavíc a priliehavého strihu klasických dámskych nohavíc, tak ani tieto kúsky nemusíte hneď zatracovať. Vynosíte ich pod širokými košeľami, tunikami a mini šatmi.

klasické a spoločenské nohavice pôjdu aj ruka v ruke s novými farbami pre rok 2016

klasické a spoločenské nohavice pôjdu aj ruka v ruke s novými farbami pre rok 2016

A farebnosť?

Nie je nijako obmedzená. Čierna a hnedá klasika zostáva, na svetlo sveta sa derú aj výraznejšie a farebnejšie odtiene a ich tóny, pričom sa hneď od začiatku roku 2016 bude tiež prihliadať k novým farebným trendom, ktoré určil Colour Institute Pantone.

Zdroj foto: Pinterest.com

Štítky: nohavice, dámske nohavice, spoločenské nohavice dámske, športové nohavice, dámsky výpredaj, športové nohavice dámske

Nejčtenější články

  1. Kúpte si sexy dámske sandálky
  2. Plážová móda. Už máte sarong či tuniku?
  3. Majte prehľad o tom, aké dámske nohavice práve frčia!
  4. Jarné kabelky CCC
  5. Letné šaty pre plnoštíhle: Tamsin London napovie
  6. Neobyčajné džínsy - roztrhaný vzhľad
  7. Dlhé sukne rozvlnia letné dni
  8. Športové oblečenie nielen na hory
  9. Veselé farebné gumáky pre radosť
  10. Čo si vybrať na vianočný večierok?